Huawei, Yeni İşletim Sistemini Yakında Tanıtabilir!
  1. Anasayfa
  2. Genel

Huawei, Yeni İşletim Sistemini Yakında Tanıtabilir!

Geçtiğimiz aylarda ABD ile sıkıntılı durumlar yaşayan Huawei markası, birçok ABD menşeli marka ile sözleşmesini feshetmek durumunda kaldı. Bununla birlikte şirket, kendi bünyesini oluşturmaya ve Asya markalarını bir araya getirmeye başladı.

Huawei; yeni segment cihazlar için kendisiyle anlaşmasını bitiren Google’ın, Android işletim sistemine karşılık HongMeng OS‘u çıkaracak. Öte yandan birçok Huawei kullanıcısı yeni cihazlarda Anroid desteği alamayacak. Aynı şekilde Asya pazarında bir diğer telefon markası olan Xiaomi’nin de bu işletim sistemini kullanacağı konuşuluyor.

Google’ın anlaşmasını kesmesinden bu yana çeşitli sızıntı ve iddialar ile gündeme gelen yeni işletim sistemi HongMeng OS, Çin menşeli markanın 9 Ağustos’da düzenleyeceği geliştirici konferans ile bu sistemin kamuoyu ile paylaşılacağı yer olabilir.

hongmengos

Huawei Geliştirici Konferansı’nın Amacı Nedir?

Eğer Huawei’nin Google ile iş birliği tamamen sona ererse, bünyesindeki milyonlarca Android geliştiricisini de kaybedecek. Bundan dolayı, geliştiricileri şimdiden kendi platformuna çekmeyi hedefleyen Huawei’nin bu amaçla düzenleyeceği Developer Conference 2019, duyuruldu. 5G ve Nesnelerin İnterneti konularını da kapsayan etkinliğin açılış sunumu, teknik tartışma forumu ve Codelabs adlı kodlama atölyeleri ile birlikte üç farklı oturumda gerçekleşecek.

huawei

Teknoloji dünyası ve kamuoyu basını, bu konferansta Çin markası‘nın yeni işletim sistemi HongMeng OS ve şirketin -ABD ile arasındaki marka politikalarına göre- gelecek planları hakkında yeni bilgileri merakla bekliyor.

Diğer haberlerimizden de haberdar olmak için buraya da göz atabilirsiniz.

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir