Hukuka Aykırılık Bildirimi

Tech Dergi, hukuka ve yasalara saygılı olduğu gibi, kamunun, iş ortaklarının ve üçüncü kişilerin fikri sınai haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı benimsemiştir.

Tech Dergi, üyelerinin ve kullanıcılarının oluşturdukları içerik bakımından 5651 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele edilmesi Hakkında Kanun”da tanımlanan “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir.

Tech Dergi’nin kullanıcılarının ve üyelerinin oluşturduğu içeriklerin hukuka aykırı olup olmadığını kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Tech Dergi, hukuka aykırı içerikler ile 3. Kişilerin haklarının ihlal edildiği düşünülen içeriklerde “UYAR ve KALDIR” yöntemini benimsemiştir.

Tech Dergi içerisindeki bazı içeriklerin kişilik haklarını, fikri ve sınai hakları ihlal ettiği iddiasında olan gerçek ve tüzel kişiler, komşu veya bağlantılı hak sahipleri ya da  meslek birlikleri, ihlale konu içeriklerin URL adresi ve ihlale konu içeriğin konusunu, içeriğin sahipliğini gösteren belge ve bilgilerle Tech Dergi’ nin ihlal@techdergi.net adresine bildirim yapabilirler.

Bu elektronik posta adresine ulaşan talep ve şikayetler incelenerek, gerekli görüldüğü takdirde ihlale konu içerikler Tech Dergi sisteminden en kısa sürede çıkarılacak ve muhataba bilgi verilecektir.

hukuk