Gelecek sinemada başvuruları 1 Eylül’e uzatıldı
  1. Anasayfa
  2. Genel
Trendlerdeki Yazı

Gelecek sinemada başvuruları 1 Eylül’e uzatıldı

İstanbul Sinema Müzesi’nden(İSM), genç sinemacıları sevindirecek haber geldi. Gelecek Sinemada eğitim programının başvuruları 1 Eylül’e uzatıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın “Gelecek Gençlerde” destek program kapsamında İSM tarafından gerçekleştirilecek eğitim programına gençler büyük ilgi gösterdi. “Gelecek Sinemada” projesinin başvuru süresi 21 Ağustos’tan 1 Eylül’e alındı.

Nitelikli sinemanın gelişmesi için proje ön yapım ve tasarım aşamalarının iyi çalışılması, yol haritasının iyi çizilmesi ve sektörün bir kültür olarak da gelişmesi amaçlandığı “Gelecek Sinemada” Proje Geliştirme Atölyesi’yle, uzman isimlerin eğitmen olarak katılacağı proje ücretsiz gerçekleştirilecek. Atölye Tasarımının ve Koordinatörlüğünü Prof. Dr. Nazlı Eda Noyan’ın üstendiği “Gelecek Sinemada” Proje Geliştirme Atölyesi’ne 16-26 yaş aralığındaki gençler seçilecek. Atölye çalışmaları 5 ay sürecek.

“Fikirden Filme Giden Yol”, “Logline, sinopsis, treatman, senaryo”, “Bir filmin sahne analizi”, “Moodboard”, “İş akışı, planlama ve bütçeleme”,”Meslek birlikleri, marketler,fonlar”, “Sunum dosyasının sırrı”, “Proje Sunumu”, “Film ve Teorik Evren”, “Medya Hukuku”, “Kitlesel Fonlama Pazarlama, Dağıtım, Ürün Geliştirme” gibi başlıklarda eğitimlerin verileceği proje kapsamında “Ustalarla Buluşma” bölümünde de Türk sinemasının önde gelen yönetmen ve oyuncularıyla buluşmalar gerçekleştirilecek.

“Gelecek Sinemada” Proje Geliştirme Atölyesi’nin %80’ine katılım sağlayanlara program sonunda katılım belgesi verilecek. Atölye sonunda seçilen en başarılı ilk 3 film sunum dosyası sahibine staj imkânı sağlanacak. Uzman isimlerin eğitmen olarak katılacağı “Gelecek Sinemada” projesi ücretsiz gerçekleştirilecek.

Atölye programına katılım için başvurular www.geleceksinemada.com internet sitesi üzerinden yapılabilecek.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

Günlük güncel haberleri takip ediyor ve sizinle paylaşıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir