Türkiye Büyük Finali 2022’nin finalistleri belli oldu: Fenerbahçe Espor ve DenizBank İstanbul Wildcats
  1. Anasayfa
  2. Genel

Türkiye Büyük Finali 2022’nin finalistleri belli oldu: Fenerbahçe Espor ve DenizBank İstanbul Wildcats

İzmir’de yapılacak Türkiye Büyük Finali 2022’ye katılmaya hak kazanan takımlar belli oldu.

Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’nde yarı final etabı 27-28 Ağustos tarihlerinde oynanan NASR ESPORTS – Fenerbahçe Espor ve Papara SuperMassive Blaze – DenizBank İstanbul Wildcats serileriyle tamamlandı. Bu serilerde galip gelen taraflar Fenerbahçe Espor ve DenizBank İstanbul Wildcats oldu.

Türkiye Büyük Finali 2022'nin finalistleri

Lig aşamasını adeta domine ederek 17 galibiyet 1 mağlubiyet ile lider olan NASR ESPORTS, ilk 3 hafta boyunca hiç galibiyet alamayan ve mevsim finallerine ucu ucuna dahil olmayı başaran Fenerbahçe Espor’a mağlup oldu. BAO’nun muhteşem bir performans sergilediği, nefes kesen 5 maçlık bir seri sonunda Fenerbahçe Espor final biletini kapmayı başardı.

Türkiye Büyük Finali 2022’nin finalistleri netleşti

Yarı finallerin ikinci ayağında Papara SuperMassive Blaze ile DenizBank İstanbul Wildcats karşı karşıya geldi. Seri boyunca üstünlüğünü korumayı başaran KMF şampiyonu IW, 3-0’lık net bir galibiyete ulaşmayı başardı.

Böylece Türkiye Büyük Finali’nin adı belli oldu. Fenerbahçe Espor ile DenizBank İstanbul Wildcats arasındaki mücadele 10 Eylül günü 91. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda gerçekleşecek. Karşılaşmalar lolespor.com adresinden canlı olarak izlenebilecek ve sürpriz ödüller izleyicilerle buluşacak.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir