Twitter’da neler oluyor? [Güncel]
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter’da neler oluyor? [Güncel]

İş insanı Elon Musk, Twitter’ı satın alıp almama konusundaki kararsızlığı ile gündemde çok konuşulmuştu. Şimdi ise mavi tik onayı herkesin kafasını karıştırmış gibi görünüyor. Biz de şu ana kadar platformda yapılan değişiklikleri bir araya getirdik. Elon Musk’ın Twitter’ı satın aldığı andan itibaren yapılan tüm değişiklikleri yazımızdan takip edebilirsiniz.

Musk, ilk olarak platformu satın almak istediğini duyurmuştu. Twitter’dan bot hesapların listesini istemişti. Ardından Musk ile Twitter arasında bir gerilim yaşanmıştı ve Musk, 44 milyar dolarlık anlaşmadan geri çekildiğini duyurmuştu.

thumbnail
Önerilen Yazı
Elon Musk, Twitter’ı bir hafta içinde satın almayı planlıyor

Elon Musk Twitter Genel Merkezini elinde lavaboyla ziyaret etti

Elon Musk, popüler sosyal medya platformu Twitter’ı satın aldıktan sonra ise yeni kararlarını uygulamaya başladı. Musk, platformu satın aldığını sosyal medya hesabından İngilizce bir deyim kullanarak açıklamıştı. Ve İngilizce’de kullanılan bir deyimde,’Let that sink in!” (Twitter’in sahibi olduğum artık iyice anlaşılsın) diye yazmıştı.

thumbnail
Önerilen Yazı
Elon Musk Twitter Genel Merkezini elinde lavaboyla ziyaret etti

Twitter Anasayfası değişti

Elon Musk Twitter’ı satın aldıktan sonra 24 saatten daha kısa bir sürede sessizce twitter anasayfasını değiştirdi. Hesabı olmayan ya da hesabından çıkış yapan kullanıcıların trend olan tweet’leri ve haber hikayelerini gösteren Keşfet sayfasına yönlendirilmeye başladı. Böylece Twitter Anasayfası değişmiş oldu.

Moderasyon ekibi geliyor.

Elon Musk, eski ABD başkanı Donald Trump gibi tartışmalı isimlerin platforma geri dönmesine izin vermeyi düşüneceğini söylemişti. Fakat bu söyleminden bir süre sonra bu tür işlemler için bir moderasyon ekibi kuracağını ve bu tarz önemli hesapların durumu hakkında kararları bu ekip ile değerlendireleceğini belirtti. Ayrıca “Süper açık olmak gerekirse, Twitter’ın içerik denetleme politikalarında henüz herhangi bir değişiklik yapmadık” diyerek açıklamasını bir alıntı tweet’iyle netleştirdi .

Mavi Tık Ücretli Olacak!

Bu gelişmelerin ardından Twitter’da işten çıkarmalar olmuştu. Sonrasında ise Twitter Blue satın alan herkesin Mavi tik’e sahip olabileceği söylendi. İlk etapta fiyatını 20$ olarak belirten Musk daha sonra 8$ karşılığında Twitter Blue hizmetini alınabileceğini ve Twitter Blue abonelerinin de mavi tık sahibi olabileceği belirtildi.

Twitter'da neler oluyor? [Güncel]
thumbnail
Önerilen Yazı
Twitter’da mavi tikli hesaplar ücretli mi oluyor?

Karakter Sınırı Kalkıyor!

Sonrasında ise Elon Musk, Twitter’ın yazı karakter sınırı değişiyor paylaşımı ile gündeme gelmişti.

Musk, sosyal medya hesabından karakter sınırı ile ilgili paylaşım yaptı. Elon Musk, detaylar hakkında açıklama yapmadı ama ekran görüntüsü paylaşımlarının son bulacağını söyledi.

thumbnail
Önerilen Yazı
Twitter’da karakter sınırı değişiyor

Mavi Tık Kaosu

Twitter'da neler oluyor? [Güncel]

Twitter, kullanıcıların gerçek olduğunu bilmeleri gereken hesapları ayırt etmeye yardımcı olmak için başka bir onay işareti türünü kullanıma sundu. Ve onay işareti için ödeme yapılması gerektiği açıklandı. Mavi tik için aylık 8 dolar ödeneceği açıklandı.

thumbnail
Önerilen Yazı
Twitter mavi tık için yeni bir çözüm geliştirdi

Mavi Tık Hizmeti Durduruldu!

Ve son olarak mavi tik rozeti alma sistemi durduruldu. Twitter Blue aboneliği ile onaylanmış hesap rozeti alanlar için üzücü bir gelişme yaşandı. Twitter ekibi, bu hesapların mavi tiklerini kaldırmaya başladı.

Twitter’da mavi tik rozeti önceden siyasetçilere, gazetecilere, sanatçılara ve diğer tanınmış kişilere veriliyordu. Fakat Elon Musk, Twitter Blue aboneliği alan kullanıcılara da onaylanmış hesap rozeti tanımlamaya başladı. Abonelik sistemine para veren herkes bu rozete sahip olabiliyordu. Öte yandan da bot, sahte ve parodi hesaplar da bu rozetin sahibi oldu.

Twitter yönetimi bu durumu çözebilmek için, Twitter Blue aboneliğini belirsiz bir süre askıya aldı. Elon Musk, şirketi satın almasından kısa bir süre sonra duyurduğu 8 dolarla mavi tik rozeti hizmetinin sahte hesapların çoğalması üzerine duraklattığını açıkladı. Olayın çözülmesi ve hesapların ayırt edilmesi için ise sosyal medya platformunda bazı hesaplara “resmî” rozeti geri verildi.

thumbnail
Önerilen Yazı
Twitter’da çözülemeyen düğüm: Ücretli mavi tik

Elon Musk çalışanını Twitter paylaşımı ile kovdu!

Elon Musk, twitter hesabından yaptığı paylaşıma yanıt veren çalışanı ile girdiği diyalog sonrası çalışanını attığı tweet ile kovdu.

Musk’ın paylaşımına yanıt veren çalışanı Eric Frohnhoefer ve patronu arasında karşılıklı paylaşımlar yapılmaya başladı. Karşılıklı paylaşımların sonuncusunda ise Musk, çalışanı için kovulduğu paylaşımını yaptı.

Twitter'da neler oluyor? [Güncel]

Twitter’da 2.0 dönemi başlıyor

Twitter’ın sahibi Elon Musk, 2.0 olarak adlandırdığı yeni dönem ile ilgili çalışanlarına e-posta gönderdi. Musk, platformu satın aldığı günden şimdiye kadar yaptığı bir çok değişiklik ile gündemde yer almıştı. Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra ilk iş şirketteki üst seviye yöneticileri kovmuştu. Musk, çalışanlarına yeni dönem hakkında e-posta gönderdi. İşte e-postadaki ifadeleri;

Twitter çalışanları, bugün mesai bitimine kadar üç aylık bir kıdem tazminatıyla ayrılabilir veya “yüksek yoğunlukta uzun saatler” politikasını taahhüt edebilir. Twitter 2.0, 17:00 ET’de başlıyor. Yeni Twitter’ın bir parçası olmak istediğinizden eminseniz, lütfen aşağıdaki bağlantıdan evet’i tıklayın

Twitter Blue, 29 Kasım’da yeniden kullanıma açılacak

Twitter’da yeni bir gelişme yaşandı. Daha önce askıya alınan Twitter Blue isimli abonelik sistemi hakkında Elon Musk paylaşım yaptı. Musk, paylaşımında “Twitter’ın doğrulama sistemi 29 Kasım’da yeniden başlatılacak” ifadesini kullandı.

Doğrulanmış hesap rozeti aldıktan sonra isim değiştirmek isteyenler kullanıcıların beklemesi gerekecek

Elon Musk, paylaşımında “Doğrulanmış adınızı değiştirmek, adın Hizmet Şartları’na uygunluğu Twitter tarafından onaylanana kadar onay işaretinin kaybolmasına neden olacaktır” ifadesini kullandı.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

Günlük güncel haberleri takip ediyor ve sizinle paylaşıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir