Twitter’da çözülemeyen düğüm: Ücretli mavi tik
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter’da çözülemeyen düğüm: Ücretli mavi tik

Geçtiğimiz günlerde Twitter’ın satın alınmasından sonra Elon Musk, mavi tik rozetinin ücretli olacağını açıkladı. Bu açıklamaya göre mavi tik ücretini ödeyen herkes onaylı hesap rozetine sahip olabilecekti.

Twitter Blue aboneliği ile onaylanmış hesap rozeti alanlar için üzücü bir gelişme yaşandı. Twitter ekibi, bu hesapların mavi tiklerini kaldırmaya başladı.

Twitter mavi tik

Mavi tik rozeti alma sistemi durduruldu

Twitter’da mavi tik rozeti önceden siyasetçilere, gazetecilere, sanatçılara ve diğer tanınmış kişilere veriliyordu. Fakat Elon Musk, Twitter Blue aboneliği alan kullanıcılara da onaylanmış hesap rozeti tanımlamaya başladı. Abonelik sistemine para veren herkes bu rozete sahip olabiliyordu. Öte yandan da bot, sahte ve parodi hesaplar da bu rozetin sahibi oldu.

Twitter yönetimi bu durumu çözebilmek için, Twitter Blue aboneliğini belirsiz bir süre askıya aldı. Elon Musk, şirketi satın almasından kısa bir süre sonra duyurduğu 8 dolarla mavi tik rozeti hizmetinin sahte hesapların çoğalması üzerine duraklattığını açıkladı. Olayın çözülmesi ve hesapların ayırt edilmesi için ise sosyal medya platformunda bazı hesaplara “resmî” rozeti geri verildi.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir