Twitter’da mavi tikli hesaplar ücretli mi oluyor?
  1. Anasayfa
  2. Genel

Twitter'da mavi tikli hesaplar ücretli mi oluyor?

Görünüşe göre Twitter, diğer planların yanı sıra şimdi de mavi tikli hesap doğrulaması için yeni bir ücretli plan başlatmayı planlıyor.

Görünüşe göre Twitter, diğer planların yanı sıra şimdi de mavi tikli hesap doğrulaması için yeni bir ücretli plan başlatmayı planlıyor.

Farkında olmayanlar için bu yeni haber, Elon Musk’ın nihayet mikroblog web sitesini 44 milyar ABD Doları’lık büyük bir meblağ karşılığında satın alma anlaşmasını imzalamasının hemen ardından geldi. Bunu ayrıca Musk’ın Twitter CEO’su ve CFO’sunu kovması izledi. Şimdi ise konuya yakın kaynaklar, markanın opsiyonel olarak ek özellikler sunan 4.99 ABD Doları abonelik hizmeti olan Twitter Blue’yu yakında daha pahalı ve hatta kullanıcılarını doğrulayan yeni bir ücretli aboneliğe dönüştüreceğini iddia etti.

twitter

Bu yeni Twitter Blue hizmetinin ayda yaklaşık 19,99 ABD Dolarına mal olacağı bildiriliyor. Ayrıca, halihazırda doğrulanmış olan kullanıcıların abone olmak veya mavi tik işaretlerini kaybetmemek için mevcut tesis altında yaklaşık 90 günleri olacak. Birkaç gün önce, sosyal medya blog platformu çalışanlarına da yeni özellikleri 7 Kasım 2022’ye kadar başlatmaları gerektiği, aksi takdirde işten çıkarılacakları söylendi. Bu, Elon Musk’ın son teslim tarihlerini karşılamayan işçileri işten çıkarma yönergesine benziyor.

Twitter Blue başlangıçta reklamsız bir deneyim sunmaya yardımcı oldu ve hatta uygulamanın ana ekran sembolünü değiştirdi. Yaklaşık bir yıl önce lanse edildi ve çoğunlukla reklamdan gelen marka için yeni bir gelir kaynağı oldu. Öte yandan Elon Musk, aboneliklerin toplam gelirin yaklaşık yüzde 50’sini oluşturmasını sağlayarak gelir akışını değiştirmek istiyor. Ayrıca şirketin hesapları doğrulama ve botları işleme şeklini değiştirmek istediğini de sözlerine ekledi.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir