Instagram Reels Videosu Nasıl Yapılır?
  1. Anasayfa
  2. Nasıl Yapılır
Trendlerdeki Yazı

Instagram Reels Videosu Nasıl Yapılır?

Sosyal medya uygulaması Instagram, kullanıcıları için yeni özellikler test etmeye devam ediyor. Bu özellikler arasında en çok dikkat çeken özellik ise reels. Instagram’da reels videosu nasıl yapılır sorusunun yanıtını sizin için listeledik.

Dünyanın dört bir yanında kullanıcı kitlesine sahip popüler sosyal medya uygulaması Instagram, kullanıcılarına her geçen gün yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Sunulan özelliklerden bazıları kullanıcılar tarafından daha çok kullanılıyor Reels gibi. Reels özelliği doğru kullanıldığında hesap üzerinde beğeni sayısının yanı sıra takipçi sayısını da arttırıyor. Kısaca reels özelliği, Instagramda etkileşimin artmasını sağlayan yollardan biridir diyebiliriz. Tabii bu sonuca ulaşmak için reels’in doğru şekilde paylaşılması ve doğru hashtag kullanılması gerekiyor. Paylaşılan reels ile ilgili hashtaglar hesabınızı binlerce kişiye ulaştırabilir.

Reels özelliğinde Tiktok uygulamasında olduğu gibi çeşitli araçlar bulunuyor. Bu araçlarla videonun nasıl olacağını ayarlayıp, aynı zamanda arka fona müzikte ekleyebiliyorsunuz. Peki reels videosu oluşturmak için hangi adımlar takip edilmeli? İşte yanıtı..

Instagram Reels Videosu Nasıl Yapılır?

Instagram reels videosu nasıl yapılır?

  • Öncelikle reels videosunu oluşturmak için uygulamaya giriş yapın.
  • Instagram ana sayfasında üstte bulunan artı sembolüne tıklayın.
  • Seçenek bölümünde ise reels’e tıklayın.
  • Reelsi seçtikten sonra butona basılı tutarak video çekebilir veya önceden çekmiş olduğunuz videoyu galerinizden reels bölümüne ekleyebilirsiniz.
  • Video çekme ekranı üzerinde yer alan ayarlar ile videonuzda ses, süre, hız ve efekt konusunda değişiklik yapabilirsiniz.
  • Tüm düzenlemeler bittikten sonra videonuzu post olarak veya story olarak paylaşabilirsiniz.

Son olarak küçük bir not. Paylaşılan reelsin büyük bir hedef kitle ile etkileşime geçmesini istiyorsak video içeriğine uygun hastaglar kullanılmalı. Instagram, bot hesapları ve takipçi satın alma gibi durumları sevmiyor. Doğru ve yerinde kullanılan hastaglar hesapların doğru ve güvenilir şekilde büyümelerine yardımcı olur bizden söylemesi?

WhatsApp Web’de Sesli ve Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Günlük güncel haberleri takip ediyor ve sizinle paylaşıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir