Twitter Yeni Üyelikler İçin Ücretli Sisteme Mi Geçiyor!
  1. Anasayfa
  2. Bilgi

Twitter Yeni Üyelikler İçin Ücretli Sisteme Mi Geçiyor!

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından bir çok gelişme yaşandı. Şimdilerde ise bir çok kişi ücretli sisteme geçilme durumunu tartışıyor. Bu uygulama, yeni kullanıcıların twitter açması için bir ücret talep etmiyor ancak kullanıcılar ek ücret ödemedikleri takdirde üyelikleri sadece twitleri okuma izni sağlıyor. Bu durumda eğer yazı paylaşmak ve yazılan yazıları yorumlamak isterseniz bazı ek ücretlendirme koşulları söz konusu. Bu ücretlerin yıllık olarak belirlenmesi düşünülüyor.

Twitter

Twitter’ın özellikle üyelikleri ücretlendirmeye gitmesinin en büyük sebeplerinin arasında potansiyel bot hesapları oluşturmayı zorlaştırmak ve sahte hesapların yaygınlığını azaltabilmek yer alıyor. Twitter üzerinde %5 ile %20 arasında bot profillerin olduğu varsayımı da bu durumun ciddiyetini bizlere gösteriyor.

Twitter, abonelik sistemleri üzerinde çalışmalara devam ederken şu an keşif aşamasında olduklarını ve konuşmak için çok erken olduğunu belirtti. Ücretli sistem üzerinde Yeni Zellanda ve Filipinler’de bu değişikliğin etkilerini ölçmek ve kullanıcı geri bildirimlerini toplamak için araştırmalarını sürdürdüklerini açıkladılar.

Twitter, İçerik Üreticilerine Ödeme Yapmaya Başlayacak

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir