1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter çalışanlarının yüzde 75’i işten ayrıldı, sistem yavaşladı

Twitter çalışanlarının yüzde 75’i işten ayrıldı, sistem yavaşladı

Elon Musk’ın şirketi satın almasından sonra sürekli yeni olaylar gelişiyor. Şimdilerde ise Musk’ın baskıcı politikalarına katlanmak istemeyen şirket çalışanlarının neredeyse yüzde 75’i ayrıldı.

Yaklaşık bir ay öncesine kadar düzeni ve istikrarı olan, üst düzey yöneticilerinin başarılı bir işleyişle yönettiği dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri olan Twitter bugün tam bir kaosun ortasında kaldı. Musk’ın elinde lavabo ile genel merkeze girmesinden bugüne her şey daha da kötüye gidiyor.

Twitter - Elon Musk

Twitter sistemi yavaşlıyor

Elon Musk, şirketi almadan önce kafasında Twitter 2.0 adıyla kurduğu bir platform düzeni vardı. Musk, bu düzeni kurabilmek için çalışanlara zor mesai şartları ve yeni çalışma stilini dayatmak istedi. Fakat şirket çalışanları tarafından büyük bir tepki ile karşılaştı. Ek olarak geçtiğimiz günlerde, Twitter çalışanlarının neredeyse yarısının işi bıraktığı haberi gündem olmuştu. Son gelişmelere göre ise bu oran yüzde 75’lere ulaştı.

Elon Musk ve ana ekip çalışanlarının bazıları, eski çalışanları ikna ederek geri dönmesini sağladığı iddia ediliyor fakat Twitter Blue sisteminin tasarım ekibi ve yazılım kadrosunun mühendislik ekibi şirketi terk etti.

Bu gelişmeler de Twitter’ın sistemini doğrudan olumsuz etkiliyor. Mavi tik krizi hala devam ederken, platformda da yavaşlamalar meydana gelmeye başladı. Sistemin stabil çalışması için anlık müdahale noktasında gecikildiği ve bundan dolayı uygulamanın sık sık yavaşlayacağı tahmin ediliyor. Musk ise halen kalan mühendislerle en iyisini yapacağı konusundaki ısrarlarını sürdürüyor.

Twitter çalışanlarının yüzde 75'i işten ayrıldı, sistem yavaşladı

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir