Ses kaydını yazıya çevirebileceğiniz 4 uygulama
  1. Anasayfa
  2. Genel

Ses kaydını yazıya çevirebileceğiniz 4 uygulama

Tempolu bir hayatınız varsa ve elinizden gün boyu not defteri düşmüyorsa mutlaka ihtiyacınız olan tek şey sesi yazıya dönüştürmek. Hepimizin aklına böyle bir sorunla karşılaşıldığında online ajandalar geliyor ama o da tam çözüm değil. Online ajandalar yoğun olduğumuz ve klavye kullanamadığımız durumlarda bize fayda sağlamıyor.

İşte böyle durumlarda sesi yazıya eksiksiz dönüştürme ihtiyacı duyuyoruz. Sesi yazıya dönüştüren uygulamaları sizin için sıraladık.

  • Write by voice

Sesi yazıya dönüştürebileceğiniz ücretsiz android programı. Manüel veya sesli olarak söyleneni yazıya dönüştürebilen bir program. Birden fazla dosya açarak ayrı ayrı notlar tutabilirsiniz.

  • Notta: Speech to text

İOS ve Android desteği olan ücretsiz bir uygulama. Notta: Speech to text sesi yazıya dönüştürme uygulamasından daha fazla fonksiyona sahip. Google Meeting ses kaydını veya telefonunuzdaki herhangi bir ses kaydını yazıya dönüştürebilir. Ücretsiz kullanımda, 120 dakikalık sesi metne dönüştürebilirsiniz.

  • Speech Services by Google

Google tarafından geliştirilen uygulama, hem mesajlarınızda hem de tarayıcı üzerinden size destek sağlıyor. Bu uygulama ile Google’ın servis sağlayıcı olduğu tüm uygulamalarda sesi metne dönüştürebiliyorsunuz. İOS ve Android desteği olan program ücretsiz olarak kullanıcılarına sunuluyor.

  • VoNo

Sesli mesajlarınızı takviminize ekleyebileceğiniz ücretsiz bir program. Bu uygulama ile ses kaydı alabilir, sesi metne dönüştürebilir ve kaydettiğiniz içerikleri takviminize ekleyebilirsiniz.

Günlük güncel haberleri takip ediyor ve sizinle paylaşıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir