Bulut oyun hizmeti Google Stadia kapanıyor!
  1. Anasayfa
  2. Oyun

Bulut oyun hizmeti Google Stadia kapanıyor!

Bulut oyun teknolojisine geçiş döneminde birçok deneme ve marka işbirliği görmüştük. Bu bulut hizmetinin en büyük örneklerinden birisi de Google Stadia idi. Ancak bu sistem, 2023 Ocak ayında son bulacak.

Google, 29 Eylül 2022’de Stadia bulut oyun akışı hizmetinin Ocak 2023’ün sonlarında sonlandırılacağını açıkladı. Bu duyuru ile birlikte artık platform üzerinden alışveriş yapmanız mümkün olmayacak. Ek olarak Google, oyunculara üç yıllık varlığı boyunca satın almış olabilecekleri her şey için geri ödeme sunuyor: denetleyiciler, abonelikler, oyunlar ve hepsi.

Google Stadia techdergi

Google Stadia hizmeti 18 Ocak 2023’te kapanıyor

Bu hizmetin sona erecek olmasına rağmen (Google’ın projeleri ortadan kaldırmalarına izin vermek yerine öldürme eğilimi göz önüne alındığında birçok kişinin de tahmin ettiği gibi) Google; Microsoft, Sony ve Amazon’un aynı şeyi yapmak için resmi planları olmadan önce bulut oyun akışını birkaç platform ekranına getirme sözünü yerine getirmeyi başardı. Ayrıca Stadia, kullanıcı tarafında herhangi bir donanım satın alımı gerektirmeyen bir platform olduğu için sektörde yeniydi; zaten sahip olduğunuz bir oyun kumandasını bilgisayarınıza bağlayabilirdiniz ve Google Chrome’u başlatarak oynamanız mümkün kılınıyor idi. Fakat Google kanadının açıklamaları itibariyle şirketin bulut oyun hizmeti son buluyor.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir