Surface Neo Tanıtıldı!
  1. Anasayfa
  2. Genel

Surface Neo Tanıtıldı!

New York’ta gerçekleşen büyük Ekim ayı etkinliğinde çok fazla rivayet edilen hatta bununla ilgili ortaya çıkan patentlerden sonra çift ekranlı dizüstü bilgisayar olan Microsoft Surface Neo tanıtıldı. Patent ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bilindiği üzere Neo kelimesi “Yeni” (Yunanca kökenli.) anlamına geliyor. Bu isimle beraber Microsoft bize yeni ve bir o kadarda devrim niteliğinde bir cihaz çıkardığını gösteriyor.

Surface Neo
SurfaceNeo

Surface Neo

Neo, iki ekranlı cihazlar için tasarlanan ve optimize edilen, Microsoft’un işletim sistemi Windows 10X ile beraber çalışan, esasen iki tabletten oluşan bir kitap gibi birbirine bağlı iki tablet formunda bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Dokunmatik paneller ile yeni işletim sisteminin mükemmel uyumuyla beraber bir takım kullanım değişiklikleri içeriyor.

Tasarım olarak her iki ekran açıldığında toplamda 9 inçlik bir tablet görünümü elde ediliyor. Her iki ekran 5,6 mm kalınlığında ve Gorilla Glass ile korunuyor. Kullanılan ekran şimdiye kadar üretilmiş en ince LCD ekran olarak tanımlanıyor. Ayrıca özel bir menteşe ile 360 derece dönebilen bir yapıya sahip olan bu cihaz, istenildiğinde dizüstü bilgisayar formuna bürünebiliyor. Ek olarak cihaza manyetik olarak tutturulmuş bir kalem de beraberinde geliyor.

Bu yenilikçi tasarıma sahip tablet modelinin 2020 yılının yaz aylarında satışa çıkacağını belirtelim.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

Bir çok işletim sistemine hakim, yüksek donanım bilgisine sahip ve yazılıma büyük ilgi duyan; 2019 yılı Haziran ayında TECH DERGİ ekibine dahil olan Murat Arık, Atatürk Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir