Snapchat’in yeni Ar teknolojisi ile Amazon’dan alışveriş yapabileceksiniz!
  1. Anasayfa
  2. Genel

Snapchat'in yeni Ar teknolojisi ile Amazondan alışveriş yapabileceksiniz

Snapchat geçtiğimiz günlerde Amazon ile kurduğu yeni e-ticaret anlaşmasını duyurdu. Bu yeni iş birliği sayesinde kullanıcılar Snapchat'te denediği ürünleri Amazon üzerinden satın alabilecek.

Snapchat geçtiğimiz günlerde Amazon ile kurduğu yeni e-ticaret anlaşmasını duyurdu. Bu yeni iş birliği sayesinde kullanıcılar Snapchat’te denediği ürünleri Amazon üzerinden satın alabilecek.

Snapchat’in şu anda aktif kullanıcı sayısı 363 milyona ulaşmış olsa da, 2022’nin üçüncü çeyreğinde tarihinin en kötü büyümesini kaydetti. Bu bağlamda e-ticaret yeni bir çözüm yolu gibi görünüyor.

Bu yeni ortaklık sayesinde kullanıcılar, Maui Jim, Persol, Oakley, Ray-Ban, Costa Del Mar ve diğer birçok popüler markanın gözlüklerini sanal olarak deneyebilecek ve amazon üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilecek. Şirket ayrıca, kullanıcıların giysi, aksesuar ve makyajı “denemelerine” olanak tanıyan artırılmış gerçeklik özelliklerini de genişletiyor.

snapchat

“ Yeni Snapchat deneme Lensleri, Amazon’un binlerce popüler gözlük ürününü içeriyor ve Amazon markalarının Amazon AR varlıklarından yararlanmasına ve milyonlarca Snapchat kullanıcısı için eğlenceli, etkileşimli bir deneyimde stilleri sergilemesine olanak tanıyor.”

İki şirket, sanal gözlük denemelerinin ortaklıklarının sadece başlangıcı olduğunu ve gelecekte daha fazla aksesuarın bulunabileceğini öne sürüyor.

Snap, müşterilerin uygulamada binlerce gözlük stilini keşfedebileceğini, alışveriş yapabileceğini ve dijital olarak deneyebileceğini ve ardından “Amazon Moda mağazasından sorunsuz bir şekilde satın alabileceğini” söylüyor. Ayrıca stokların tükenmesi yada ürün fiyatlarının değişmesi halinde sosyal ağda gerçek zamanlı olarak Ar filtreleri de otomatik güncellenecek.

İki şirket, daha fazla ürün görüntüleme seçeneği ve gelişmiş sanal deneyimler sağlamak için halihazırda daha gelişmiş AR modelleri geliştiriyor ve teknoloji ilerlemeye devam ettikçe, Snap’in aynı doğrultuda daha fazla AR alışveriş geliştirmesi eklemeye devam edeceğini öne sürüyor.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir