Windows 11’e Gelişmiş Windows Ayarları Paneli Geliyor!
  1. Anasayfa
  2. Yazılım
Trendlerdeki Yazı

Windows 11’e Gelişmiş Windows Ayarları Paneli Geliyor!

Merhaba değerli Tech Dergi takipçileri bildiğiniz üzere Windows 10’dan sonra artık Windows 11’de resmen hayatımıza girdi yakın zamanda Windows 12’de hayatımıza girebilir. Gün geçtikçe Microsoft, Windows 11 için yeni özellikler yayınlamaya devam ediyor. Bunlardan biriside yakın zamanda güncelleme ile gelmesi beklenen Gelişmiş Windows Ayarları Paneli olacak. Birçok Linux işletim sisteminde gördüğümüz İnce Ayarlar Paneline benzer bu özellik ile birçok ince ayara erişim imkanı bulacağız. Peki Gelişmiş Windows Ayarları Paneli bizlere ne gibi ayarlar yapma imkanı tanıyor gelin beraber inceleyelim.

Microsoft, deneyimli Windows 11 kullanıcılarına işletim sistemleri üzerinde daha fazla kontrol imkanı sağlamak ve iş akışlarını iyileştirmek için yeni Gelişmiş Windows Ayarları Paneli üzerine çalışmaya başladı.

Microsoft, ilk çıkışından bu yana Windows 11‘e pek çok yeni özellik ekledi. Ama halen üzerinde çalıştığı bazı özellikler var. Teknoloji devi Kullanıcıların işletim sistemi üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmalarını sağlayacak bir Gelişmiş Windows Ayarları paneli üzerinde çalıştığını açıkladı ve hepsinden önemlisi, nasıl görüneceği konusunda söz hakkınız bulunuyor.

Microsoft’un GitHub sayfasında şirket, yeni Gelişmiş Windows Ayarları panelinin bazı konsept görüntülerini paylaştı. Microsoft, bunun;

Varsayılan Windows Ayarlar panelinin yerini almasının amaçlanmadığını ileri düzey kullanıcılara işletim sistemlerinin çalışma şekli üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için tasarlandığını belirtti.

Windows 11'e Gelişmiş Windows Ayarları Paneli Geliyor!

Microsoft, söz konusu yeni panel ile ulaşmak istediklerine ilişkin bir hedef listesi de yayınladı. Listedeki maddeler şöyle;

  • Geliştiricilere sistem ayarları ve gelişmiş davranışlar üzerinde daha fazla kontrol imkanı sağlanacak.
  • Geliştiricilerin günlük iş akışlarını iyileştirebilecek ve makine performansını artırabilecek güçlü ayarları keşfetmelerine yardımcı olacak.
  • Windows’ta yeni geliştirici deneyimlerini yönetmek ve özelleştirmek için tek tip bir kullanıcı arayüzü deneyimi oluşturulacak.
  • Araçta doldurulması yararlı olacak ek ayarları belirlemek için geliştirici topluluğuyla birlikte çalışılacak.
  • Kolayca senaryolaştırılabilecek ve yeni veya mevcut makinelere yeniden uygulanabilecek.

Ayrıca yeni tasarım hakkında herhangi bir geri bildiriminiz varsa, Microsoft sizi GitHub başlığına yorum yapmaya ve görüşlerinizi iletmeye davet ediyor. Görünüşe göre Microsoft bu yeni özelliği Windows 11’in uzman kullanıcıları arasında popüler hale getirmek istiyor, bu nedenle tasarım aşamasında özellik hakkında onların fikirlerini almayı da çok önemli görüyor.

Bir başka konuda görüşmek üzere takipte kalın güncel kalın.

Yeniliklerden ve güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Tech Dergi X adresimizi takip etmeyi unutmayın.

Ayrıca benim X adresime ulaşmak için buraya tıklayın.

GÜNCEL KONULAR:

Honor Magic 6 Lite Tanıtıldı Özellikleri Dikkat Çekti!

Merhaba ben Murat, 27 yaşındayım evli ve bir çocuk babasıyım. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven birisiyim, Tech Dergi'de tecrübem dahilinde sizlere yenilikler ve güncel gelişmeleri aktarıyor olacağım. İletişim E-Posta Adresi: murattimur@techdergi.net

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir