AMD Zen 4 mühendislik örneği çevrimiçi olarak yayınlandı
  1. Anasayfa
  2. Genel

AMD Zen 4 mühendislik örneği çevrimiçi olarak yayınlandı

İleriye dönük: AMD, Zen 4’ü bu haftanın başlarında CES 2022’de duyurdu, ancak ayrıntılara girmediler. Öyleyse, Ryzen 7000 serisi sızıntısı başlasın.

Galaksimizin bir modelini oluşturmak için dağıtılmış hesaplama kullanan MilkyWay@home projesinin genel veri tabanında bir çift mühendislik örneği bulundu. Her ikisi de uygulamayı Aralık ayı sonlarında birkaç günlüğüne çalıştırdı.Çift kendilerini “25 Ailesi”nde tanımladılar, bu yüzden Zen 4 mimarisine dayalı olduklarını biliyoruz. OPN’lerinden biri “665” ile biterken diğeri “666” ile bitiyordu ve bu da dizilişte yan yana olduklarını gösteriyordu.

Bu ilginç çünkü birinin 8 çekirdeği ve diğerinin 16 çekirdeği vardı, bu nedenle 12 çekirdekli bir model olmayabilir.

AMD Zen 4 mühendislik örneği çevrimiçi olarak yayınlandı
AMD

Veritabanı girişleri ayrıca, önceki tüm Zen mimarileri tarafından kullanılan 512 KB’lık çekirdek başına 1024 KB L2 önbelleğe sahip olduklarını ortaya çıkardı. Bunun ötesinde, girişler işlemciler hakkında fazla bir şey söylemedi.

Eğlenceli bir şekilde, ikisi de bir Nvidia RTX 2080 ile eşleştirildi, bu da AMD’nin değil bir OEM’in elinde olduklarını gösteriyor. Bu, AMD’nin onları yılın ikinci yarısında piyasaya sürme planıyla örtüşüyor.

Bu arada OEM’ler AM5 anakartlarını, DDR5 belleklerini ve PCIe 5.0 cihazlarını yeni işlemcilerle test ederken çok daha fazla sızıntı olacak.

Mario Kart 9 Geliştirme Aşamasında

Çevirmen

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir