Atongm Sports Ultra Pro Akıllı Saat İncelemesi
  1. Anasayfa
  2. İnceleme

Atongm Sports Ultra Pro Akıllı Saat İncelemesi

9.5
Atongm Sports Ultra Pro Akıllı Saat İncelemesi

Atongm Sports Ultra Pro Akıllı Saat uygun fiyatı, sunduğu özellikleri, 1000mAh bataryasıyla 30 güne varan kullanım süresi ile keyifle kullanabileceğiniz bir akıllı saat olmuş. Türkçe çevirisi ve bir kaç özelliğin henüz tam oturmamış olması eksi olarak bakabiliriz fakat gelecek güncellemelerle kolaylıkla düzelecektir.

  • Tech Dergi Puanı 9.5

Son incelemelerimizi oluşturan Atongm markasının bir ürünüyle daha sizlerleyim. Atongm Sports Ultra Pro Akıllı Saat ile Atongm ürün kalitesini bir kere daha gösteriyor. Markanın uzun zamandır incelemesini yapıyoruz ve her biri birbirinden kaliteli hissettiriyor. Her açtığımız paket kalite algımızı yükseltiyor. Uygun fiyat yüksek performans arayan teknoloji severler için bir numaralı tercih olan marka akıllı saat işinde de güzel işler çıkartımış. Hemen detaylara geçelim.

Atongm Sports Ultra Pro Kutusu ve Kutu İçeriği

Atongm Sports Ultra Pro akıllı saatin kutusu artık önceki incelemelerimizden de bildiğiniz gibi şık, ürünü gösteren bir tasarım anlayışıyla tasarlanmış. Ön yüzünde saatimizin ekranını hemen onun yanında 60 gün bekleme süresi, yüksek çözünürlüklü, 2.1Inch boyuta sahip ekranı olduğunu belirten özelliklerin yazdığını görüyoruz. Yine marka ve model de burada yerini almış. Kutunun etrafında dikkate değer bir şey yok. Arka yüzünde ise markanın logosu ürünün modeli ve detaylı açıklama yapılan bir bölüm bulunuyor. Kutu tasarımı bu şekildeydi.

Bizler için asıl önemli olan kutunun içerisi o yüzden hemen kutunun içerisine bakalım. Kutuyu ilk açtığımızda güzelce sarılıp sarmalanmış saatimizi görüyoruz. Onun hemen yanında bulunan bölmeyi açıyoruz ve altından Atongm Sports Ultra Pro akıllı saatimizin şarj aletini, bir adet kordonunu ve kullanım kılavuzunu görüyoruz.

Atongm Sports Ultra Pro Tasarımı

Akıllı saatimizi kutusundan çıkartıp dış jelatinini açıyoruz. Saate ilk dokunduğunuzda metali ve ağırlığıyla kalitesini hissedebiliyorsunuz. Apple Watch Ultra 2 ile fiziksel olarak tamamen aynı tasarıma sahip diyebileceğimiz saatin 49MM metal kasası, tuşların yerleri, renkler ve diğer tüm detaylarıyla ayırt etmesi çok zor. 2.12 inç AMOLED tam dokunmatik ekran bulunan saatin çevresinde digital crown (Klasik saatlerdeki kurma kolu) ve iki fiziksel tuş bulunuyor. Saatin yanlarında hoparlör ve mikrofonda yer almakta. Saatin arkasında ise sağlık verilerimizi okuyan sensörleri görüyoruz, kablosuz şarj bağlantısı da yine bu noktada bulunuyor. Aynı zamanda kordonları çıkartmak için kullanacağınız minik butonlarda burada bulunuyor. Silikon kordonla gelen saatin yanında gelen kordonda saat kadar kaliteli ve şık.

Atongm Sports Ultra Pro Teknik Verileri

Atongm Sports Ultra Pro Akıllı Saat İncelemesi
İşlemci RTL8763EWE Batarya Kapasitesi 1000mAh
RAM 578KB+ROM:640KB Batarya Ömrü 30 Gün aktif kullanım.
60 Gün bekleme modu
Flash 256 MB Şarj Tipi 5W Kablosuz Şarj
Uyumluluk Android – IOS Şarj Süresi 3 Saat
Bluetooth Dual Bluetooth 5.1 Adım Sayar Var
Suya/Toza Dayanıklılık IP68 Nabız Sensörü Var
Ekran 2.12 inç AMOLED tam dokunmatik ekran Titreşim Var
Ekran Yenileme hızı 240MHz + 48MHz Sesli Görüşme Var
Boyut 49MM GPS Var
Ekran Çözünürlüğü 485*420 Uyku Takibi Var
Ekran Tipi IPS Glass Fiyat 1644,90 ₺ (12.02.2024 – TrendYol)

Atongm Sports Ultra Pro Performansı ve Deneyimlerimiz

Saat yaklaşık 20-25 gündür kolumda ve hiç çıkartmayı düşünmedim. Saatin en sık kullandığım özellikleri, uyku takibi, adım sayar, bildirim görüntüleme oldu. Genelde gelen bildirimleri pek kontrol etmem ve bir çok mesajı bu sebeple kaçırırım fakat saat üzerinde whatsapp mesajları ve diğer bildirimleri görerek gelen bildirimlerin çoğunu görmüş oldum son 15 gündür bu konuda benim için faydalı oldu diyebilirim. Çağrıları görüp yanıtlayabiliyor hatta saatin üzerinden konuşabiliyorsunuz. Bu özelliği de sevdim fakat saatin üzerinden konuşmak pek hoşuma gitti sayılmaz o sebeple çağrıları cevaplayıp telefonu normal olarak kulağıma tutmayı tercih ediyorum.

Bir diğer özelliği ise adımsayar gün içerisinde çok aktif olmasam da beni yürümeye teşvik ediyor ne kadar adım attığımı görebiliyorum. Her gün bir önceki günden fazla adım atmaya çalışarak daha fazla yürümüş oluyorum. Saatin en çok kullandığım diğer özelliği ise uyku takibi, uykularımın yeterince derin olmadığını düşünüyordum ve uyandığımda yeterli olmadığını düşünüyordum. Ne zaman saati takıp bu özelliği kullandıysam uykumun detaylarını görebiliyorum, ne kadar uyudum ne kadarı derin uyku vb. bütün özellikleri mobil uygulamadan görebiliyorum.

Atongm Sports Ultra Pro Akıllı Saat İncelemesi

Akıllı saatin içerisinde bir çok uygulama var bunlara hızlıca bakacak olursak, arama özelliğiyle saat üzerinden aramalarınızı yapabilirsiniz aynı zamanda rehber üzerinden de kişilere erişip bu kişilere arama yapabilirsiniz. Mikrofon kalitesinin %70 civarlarında olduğunu saat üzerinden iletişim kurduğum arkadaşım (Önder SAKA) tarafından söylendi. Bir akıllı saat için kabul edilebilir ses kalitesine sahip olduğunu düşünüyoruz.

Saate bulunan Hava durumu uygulamasıyla anlık hava durumunu görebilirsiniz. Hesap makinesi, pusula kronometre, alarm, zamanlayıcı gibi işe yarayacak bir çok uygulama da bulunuyor. Müzik kontrolü özelliği ile akıllı telefonunuzda çalan müziği kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda kamera kontrolü bulunuyor bu uygulama sayesinde telefonunuzu bir noktaya sabitleyip saatin üzerinden uzaktan çekimler yapabilirsiniz. Su ve oturma hatırlatıcısı pek başarılı olduğunu söyleyemiyorum. Fakat yine de belirlediğiniz sürelerde size bu hatırlatmaları gerçekleştiriyor.

Atongm Sports Ultra Pro Akıllı Saat İncelemesi

Yine saatin üzerinde bulunan sensörler sayesinde, nabız, kan oksijen değeri, vücut sıcaklığı, kan basıncı ölçümü gibi bir çok değeri ölçebiliyor. Nefes egzersizi uygulaması ile nefes alışkanlıklarınızı değiştirmenize ve düzeltmenize yardımcı oluyor. Cihazın en önemli özelliği olan egzersiz takibi ile, açık hava koşusu, kapalı alan koşusu, açık alan yürüyüş, kapalı alan yürüyüş, açık hava bisiklet, kapalı hava bisiklet, yoga, dağcılık, yürüyüş, patika koşusu, serbest etkinlik gibi çok sayıda egzersizi takip edebilmenize imkan tanıyor. Egzersiz günlüğü özelliğiyle de yaptığınız egzersizlerin bir kaydını tutabiliyorsunuz.

Saatte bahsedemediğim bir çok özellik var bunlar değiştirilebilir arkaplanlar, yapay zeka (henüz Türkçe çalışmıyor fakat alacağı güncelleme ile düzelebileceğini düşünüyorum) ve henüz keşfedemediğim bir çok özelliğe sahip.

Saatin en büyük ve beni etkileyen özelliği çok büyük pil kapasitesi ve uzun süre şarj ihtiyacının olmaması. Yaklaşık 20-25 gündür şarja takmadan saati kullanıyorum ve şuan şarjı hala %8. Markanın iddia ettiği 30 gün kullanımı neredeyse karşılıyor.

Atongm Sports Ultra Pro Akıllı Saat İncelemesi

Sonuç Olarak Atongm Sports Ultra Pro

Özetleyecek olursak akıllı saatin görüntüsü, malzeme kalitesi, içerisinde bulundurduğu bir çok özellik, sensörler sayesinde topladığı bilgiler ve 1000mAh pilinin 30 güne varan kullanım süresiyle, fiyatının karşılığını veren güzel bir cihaz. Uygun fiyatlı bol özellikli akıllı saat arayanların mutlaka göz atmasını tavsiye ederim.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir