WPS Office İncelemesi
  1. Anasayfa
  2. İnceleme

WPS Office İncelemesi

Merhaba değerli Tech Dergi takipçileri bugün sizler için harika bir Office alternatifi olan WPS Office 2022 sürümünü inceledik. Uzun zamandır gözlerden uzak bir şekilde alternatif olarak küçük bir kesim kullanıcıya hitap eden WPS Office Windows 10 mağazasına giriş yaptığı günden itibaren oldukça ilgi gördü ve son yıllarda isminden söz ettiren bir Office alternatifi olmayı başardı.

WPS Office Zhuhai merkezli Çinli yazılım geliştiricisi Kingsoft tarafından geliştirildi. Her gün yeni özellikler ve güncellemeler yayınlayan WPS Office ekibi ücretsiz sunduğu özellikler ve kullanıcı arayüzü ile neredeyse birçok Office kullanıcısının Bilgisayarın da yerini almış durumda, 2022 yılının verilerine göre WPS Office aylık 494 milyondan fazla aktif kullanıcıya ve 1,2 milyardan fazla kuruluma ulaştı.

Peki WPS Office kullanıcılarına neler sunuyor ve neden tercih etmeliyiz bugün bu konuyu sizler için anlatacağız.

WPS Office kendini nasıl tanımlıyor?

WPS Office, yüksek uyumluluğa sahip hafif, zengin özelliklere sahip kapsamlı bir ofis paketidir. Kullanışlı ve profesyonel bir ofis yazılımı olan WPS Office, iş verimliliğinizi artırmak için Writer, Presentation, Spreadsheet ve PDF’deki dosyaları düzenlemenizi sağlar. Uzmanlığı Kullanın, Yeniliği Serbest Bırakın. İster ofiste, okulda veya evde olun, WPS Office günlük yaşam senaryoların da anında yaratıcılık ve işbirliği gereksinimlerinizi her zaman karşılayabilir. İster iş profesyoneli ister öğrenci olun, tutkunuzu iletmenize, yeniliklere ilham vermenize ve meslektaşlarınız arasında öne çıkmanıza her zaman yardımcı olacağız.

WPS Office Ekibi
WPS Office İncelemesi

WPS Office Özellikleri

WPS Office kurulum paketi oldukça küçük boyutlu olduğu için saniyeler içinde kurulum yapabilirsiniz. WPS Office, kullanıcılarına 1 GB bulut depolama alanı sunar. Böylece uygulamalar üzerinden oluşturduğunuz dosyalara tüm cihazlarınız’dan kolayca ulaşabilir ve üzerinde işlem yapabilirsiniz. Buda alternatif birçok Office Programının sunmadığı bir özelliktir.

WPS Office 1000’den fazla şablon içermektedir. Tüm cihazlarda %100 senkronizasyon garantisi ile kullanıcılara sunulmuştur. Ayrıca diğer alternatif Office rakiplerine göre çok daha uyumlu olan WPS Office Adobe Reader, Microsoft 365 ve Google Workspace araçları ile tam olarak uyumlu şekilde çalışabilir. Bununla birlikte kullanıcıların birçok alternatif Office araçlarında bulamadığı Microsoft Lens benzeri bir uygulamaya da sahiptir.

WPS Office uygulamaları doc, docx, dotm, docm, xls, xlsx, xlt, xltx, ppt, pptx, rtf, csv, xml, wpt, dotx, et, ett, pot, dps, dpt, potx, ppsx, pdf ve benzeri tüm dosya formatlarını açma, düzenleme ve değiştirme imkanı sunar.

Bunların yanında Dosya onarımı, resimden metne çevirme, yedekleme, veri kurtarma, gelişmiş PDF düzenleme gibi bazı özellikler ise gerçek anlamda WPS Office paketini benzersiz hale getiriyor. Üstelik tüm bu özelliklerin bütün cihazlarda kullanılabiliyor olması kullanıcıları bilgisayara bağımlı hale getirmiyor.

WPS Office İncelemesi

WPS Office Linux Sürümüne Sahip mi?

WPS Office 2016 yılında piyasaya sürüldü. 2019 itibariyle, Linux sürümü, Kingsoft’un kendisi yerine gönüllü bir topluluk tarafından geliştirilmekte ve desteklenmektedir. Joey Sneddon 31 Mayıs 2017’de yazdığı Makalesinde Kingsoft yetkilileri ile yaptığı röportaj da:

Kingsoft;

Linux için WPS Office’in Her Şeye Rağmen Güncellenmeye Devam Edeceğini Söylediklerini duyurdu.

Kingsoft Ekibi

WPS Office ücretli mi?

Temel düzenleme araçlarıyla birlikte gelen WPS Office paketi tamamen ücretsizdir. Diğer sürümler ise güncel olarak 11.2.0.11306 sürümü ile birlikte WPS Premium US$ 29,99/Yıl WPS Ev ve Öğrenci US$ 44,99/Yıl WPS Ofis Standart Lisansı US$ 44,99/Yıl olacak şekilde kullanıcılara sunuluyor.

WPS Office Premium ile hangi özellikler gelir?

PDF Açıklama, PDF Düzenleme, Sayfa Yönetimi, PDF İmzası ve Şifreleme, PDF’ye Nesne ekleme, Dosya Biçimi Dönüştürme, Dosya Biçimi Çıktısı, Dosya Birleştirme ve Çıkartma, Dosya Kurtarma ve Açma, Dosya Tarama, Bulut İşbirliği, Bulut depolama, Reklamsız, Dosya İzni Eşsiz Premium Rozet, Yer İşareti Paylaşımı gibi birçok özellik ile birlikte gelmektedir.

WPS Office İncelemesi

WPS Office Kullanıcıları için Eğitim Akademisi Kurdu!

Kingsoft WPS Office için bir eğitim akademisi kurdu ayrıca yazarlar ve Dijital içerik üreticiler için de özel olarak ücretsiz eğitimler sunan Kingsoft daha hızlı şekilde içerik ve makale oluşturmak isteyen kullanıcılarını da bu konuda mutlu etmeyi hedefliyor.

WPS Office İncelemesi

WPS Office 2023 de gelecek sürümüyle beraber Global pazarda Microsoft Office 365’in en büyük rakibi olacağını ve birçok yeni özellikler ile kullanıcıların ihtiyaçlarına en uyumlu şekilde çözümler sağlayacağını da belirtmiş durumda.

Örnek bir eğitim akademisi canlı ders anlatımı.

Gelecek olan yeni WPS Office sürümünü heyecanla beklerken güncel gelişmeleri takip ederek sizlere aktarıyor olacağız Tech Dergi’de yeni bir konuyla görüşmek üzere…

Yenilikler ve güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Tech Dergi Twitter adresimizi takip etmeyi unutmayın.

GÜNCEL KONULAR:

Mount & Blade II: Bannerlord’un Dijital Rehberi çıktı!

YouTube, yeni özellik belirlemek için kullanıcılarına anket yapıyor

Merhaba ben Murat, 27 yaşındayım evli ve bir çocuk babasıyım. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven birisiyim, Tech Dergi'de tecrübem dahilinde sizlere yenilikler ve güncel gelişmeleri aktarıyor olacağım. İletişim E-Posta Adresi: murattimur@techdergi.net

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir