Atongm F60 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
  1. Anasayfa
  2. İnceleme

Atongm F60 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

8.5
Atongm F60 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Atongm F60 Kablosuz Kulaklık İncelemesinin sonucuna gelecek olursak, F60 parasının hakkını veren, kullanımı ve kalitesi mutlu eden bir kulaklık olmuş. Piyasadaki modellerden farklı tasarımı, rekabetçi fiyatı, ses kalitesi, mikrofon kalitesi derken evet alınabilir ve keyifle uzun yıllar kullanılabilir diyoruz.

  • Tech Dergi Puanı 8.5

Sık sık Atongm markasının ürünlerini incelemelerine yer veriyoruz. Bu yazımızda ise Atongm F60 kablosuz kulaklık incelemesi ile sizlerleyiz. Atongm markasının ürün kalitesi, çok fahiş fiyatlarla satılan markalarla aynı düzeyde olması herkesin teknolojiye ulaşmasını mümkün kılıyor. Bu durumda bizlerin bu markaya olan tutumumuzu pozitif tutuyor. Lafı daha fazla uzatmadan Atongm F60 kablosuz kulaklık incelemesine geçelim.

Atongm F60 Kutusu ve Kutu İçeriği

Atongm F60 kablosuz kulaklık incelememizde öncelikle kutuya ve kutu içeriğine göz atalım. Atongm kutu tasarımlarında oldukca iyi. Yine açılır pencereli bir kutu tercih edilmiş bu üründe de. Kutunun ön yüzünde ürünün görselini ve markanın logosunu görüyoruz, ön yüzünü köşesinden açtığımızda şeffaf pencerenin altında Atongm F60 kulalıklığı görüyoruz. Kutu yanlarında markanın logolarını görüyoruz arka yüzünde ise F60 kualklığın teknik özelliklerini ve diğer bilgilerini görüyoruz.

Kutu içeriğinde bir adet şarj kutusu, sağ ve sol kulaklıklarımız, Type C şarj kablosu, kulak silikonu ve kullanım kılavuzu yer alıyor.

Atongm F60 Tasarımı

Kutudan çıkarttığımız Atongm F60 kablosuz kulaklığımız, bilinenin dışında tasarımıyla ilgimizi çekmeyi başardı. Farklı bir geometrik şekle sahip şarj kutusu alışılmışın dışında kapaklı değil yanlarında kulaklıkların yerleşebileceği yuvaları bulunuyor. Kutuya kulaklıkları yerleştirdiğinizde kutu bütünlüğünü sağlıyor ve çok şık görünüyor. Şarj kutusunun ön yüzünde bir ekran bulunmakta burada her iki kulaklık için ayrı ayrı şarj durumunu gösteriyor ve ortada da kutunun kendi şarj seviyesini gösteriyor. Ekranın hemen altında markanın logosuna yer verilmiş. Yukarıda bahsettiğim gibi kutunun her iki yanında kulaklıkları yerleştirebileceğiniz yuvalar bulunuyor. Altında kutuyu şarj etmeniz için Type-C soket bulunuyor.

Kulaklık iki parçalı olarak tasarlanmış, yani iki farklı renk kullanılarak tasarlanmış. Kulaklığın genel formu alışık olduğumuz airpods şeklinde. Kulağa yerleşen kısmı bir hayli büyük duruyor fakat kulak içini tam doldurarak rahat bir kullanım sunuyor. Hoparlör boşluğu bir hayli geniş bırakılmış. Arka kısımında ise az önce bahsettiğim iki parçalı tasarımın gri kısmını görüyoruz. Gri bir yüzeyin üzerinde atongm logosunu görüyoruz tam bu kısım dokunmatik alanımız. Bu alana iki kere dokunduğunuzda çalan şarkı duruyor üç kere dokunduğunuzda sonraki şarkıya geçiyor. Kısacası bildiğimiz tuş ve aynı tıklamalar aynı görevleri yerine getiriyor. Hemen üzerinde bir hava çıkış ızgarasını görüyoruz. En alt kısımda bilgi ledi ve en altında bir mikrofon yer alıyor. Ayrıca kulaklığın 3 farklı rengi bulunuyor.

Atongm F60 Teknik Verileri

Model:atongm F60Şarj Kutusu Pil Kapasitesi:300mAh
İsim:ENC TWS wireless earbudsÇalma Süresi (Yaklaşık): 5-6 Saat
Takma Yöntemi:Kulak içiKulaklıklar Şarj Süresi(Yaklaşık):1 Saat
Ses decoding Protokolü:V 5.3Genel Şarj Süresi (Yaklaşık): 1 Saat
Destek Bluetooth Profilleri: HFP/SDP/A2DP/AVRCPŞarj Kutusu Bekleme Süresi (Yaklaşık):180 Gün
Frekans aralığı: 2402MHz-2480MHzŞarj Girişi: DC5V-200mA
Sürücü Boyutu: 13mmŞarj Kutusu Kablosuz Şarj Değeri:200mA
Mikrofon Hassasiyeti:2718-42db+3db*2Malzeme:ABS
Gürültü Azaltma:28 DBAğırlık: 34 Gram
Kulaklık Pil Kapasitesi:30mAhRenk Seçeneği: Siyah, Beyaz, Turuncu

Atongm F60 Performansı ve Deneyimlerimiz

Atongm F60 kablosuz kulaklık incelemesinin sonuna yaklaşıyoruz ve incelemenin en önemli kısmına geldik. Kullandığımız süre boyunca neler oldu nasıl bir performans aldık. Kulaklığın kulağa oturması ve konforu standart düzeyde diyebiliriz. Kulağa güzel oturuyor fakat uzun kullanımlarda kulakta rahatsızlık verebilir. Ses kalitesi ise beklentilerimizle örtüşüyor. Muazzam berrak bir ses kalitesi alamasak da günü kurtaran rahatsız etmeyen yeterince yüksek ses seviyesine sahip. Mikrofonu, benzer fiyat seviyesinde olan modellerle benzer olduğunu söylüyebiliriz. Kulaklıkta bulunan oyun modu, normal kullanımda da hissedilebilir düzeyde ses kalitesini yükseltiyor ve gecikmesini düşürüyor. Bluetooth 5.3 desteği, aktif gürültü önleme (anc) ve oyun modu özelliğiyle verilen paranın sonuna kadar hakkını veriyor.

Oyun modunu açmadan Counter Strike 2 oynadığımızda bir miktar gecikmeyle karşılaştık. Ardından sağ kulaklığa 4 tık yaparak oyun modunu açtığımızda ses gecikmesi bir miktar düştü fakat yine ufak da olsa gecikmeler yaşandı. Oyunları profesyonel oynuyorsanız ve sıklıkla bu tarz rekabetçi oyunlar oynuyorsanız sizleri bu gecikme bir miktar rahatsız edebilir. Profesyonel oynamayıp 1-2 el oynayıp çıkıyorsanız ihtiyacınızı fazlasıyla karşılar. Medieval Dynasty oyununda Atongm F60 kulaklığı deneyimlerken hiç bir rahatsızlık hissetmedik aksine bizi tam olarak oyunun içinde hissetmemizi sağladı.

300mAh şarj kutusu 30mAh kulaklık şarj kapasitesi de oldukça etkileyici .1 saatte tamamen şarj olan kulaklığı 4-5 saat tam performans rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. 35 Gram olan ağırlığını da eklemeden geçmeyelim.

Sonuç Olarak Atongm F60

Atongm F60 Kablosuz Kulaklık İncelemesinin sonucuna gelecek olursak, F60 parasının hakkını veren, kullanımı ve kalitesi mutlu eden bir kulaklık olmuş. Piyasadaki modellerden farklı tasarımı, rekabetçi fiyatı, ses kalitesi, mikrofon kalitesi derken evet alınabilir ve keyifle uzun yıllar kullanılabilir diyoruz.

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir