Corsair Katar Pro Oyuncu Faresi [İnceleme]
  1. Anasayfa
  2. İnceleme

Corsair Katar Pro Oyuncu Faresi [İnceleme]

Oyuncu faresi dediğimizde herkesin aklına, her tarafından rgb ışıkların fışkırdığı, uzay gemisi gibi tasarımları olan ve ülkemiz için çok yüksek fiyatlara karşılık gelen fiyatlara satılan fareler geldiğini biliyoruz. Merak etmeyin bu yazımızda onlardan bahsetmeyeceğiz, ülkemizde uygun fiyatlara satın alabileceğiniz, giriş seviyesi bir oyuncu faresini inceleyeceğiz. Bilgisayar başında vakit geçiren hemen hemen herkesin günün sonunda biraz kafa dağıtmak maksadıyla oyunlara girdiğini biliyoruz. Lafı çok uzatmadan, hem işlerinizi yaparken hem oyun oynarken kullanabileceğiniz, sade bir görünüme ve iyi bir sensöre sahip Corsair Katar Pro ya yakından bakalım.

Corsair Katar Pro kutusu ve kutu içeriği

Corsair Katar Pro, sarı renkli küçük bir kutuyla geliyor. Kutunun ön yüzünde ürünün modeli, renk ve makro atamaları yapabileceğiniz Corsair yazılımı olan iCue isimli yazılım logosu bulunuyor. Çevresini incelediğimizde de ürün hakkında görseller vs. bulunuyor. Yani çok da önemli bir şey bulunmuyor. Kutunun içerisinde ise her zaman olduğu gibi bolca bilgilendirme içeren kullanım kılavuzları, garanti belgeleri bulunuyor. Tabi Corsair Katar Pro oyuncu faremizde kutunun içerisinden çıkıyor. ?

Corsair Katar Pro görünümü ve özellikleri

Kutusundan çıkan Katar Pro2’yu, eski internet kafe sevdalılarının çok iyi bildiği fareye benzettim. ? Şakayı bırakıp işimize devam edelim. Faremiz son derece sade ve her ortamda kullanıma uygun bir tasarıma sahip. 1 Metre uzunluğunda, örgü olmayan kabloya sahip. 37.8mm x 115.8mm x 64.2mm boyutlarında, 69 Gr ağırlığında ultra hafif bir yapıya sahip. Claw ve fingertip tutuş şekillerine uygun. 6 Adet tuşa sahip ve bu tuşlara iCue yazılımıyla birlikte makro ataması yapılabiliyor. Fare tekerleğinin üzerinde sade RGB bir aydınlatmaya sahip. Fare tekerleğinin hissi tok ve geçişleri net. Söylenilenlere göre özel bir PixArt 12,400 DPI optik sensöre sahip. Kullandığım süre boyunca sensör oldukça iyi iş çıkarttı. Valorant, Cs Go oyunlarında yüksek hassasiyet ve doğruluk verdiğini söyleyebilirim. Malzeme kalitesine gelecek olursak, o müthiş paralar dökülen ürünlerin karşısında tabii ki farkları var. Fakat şu anda bulunduğu fiyat bandındaki ürünlerin ise her anlamda açık ara önünde.

iCue Yazılım Desteği

Corsair markasının tüm ürünlerini kontrol etmek için sunduğu iCue yazılımı ile Katar Pro faremizi de kontrol edebiliyor düzenlemeler yapabiliyoruz. Yazılım ile çeşitli profiller oluşturabiliyorsunuz. Bu profiller ile her profile özel RGB aydınlatma ve ışık geçişlerini ayarlayabiliyor, DPI ayarı verebiliyorsunuz. Fare üzerinde bulunan tuşlara çeşitli atamalar yapabiliyorsunuz, kendi makrolarınızı ayarlayabiliyorsunuz. RGB ışıklarıyla ilgili geçişleri renkleri tüm özellikleri buradan kendi isteğinize göre ayarlayabiliyorsunuz. DPI ayarları sekmesinde DPI tuşuna basıldıkça hangi seviyede hangi DPI verileceğini ayarlayabiliyorsunuz 200 DPI dan başlayıp 12,400 DPI a kadar seçme imkanınız bulunuyor. Yine yazılım üzerinde bulunan cihaz ayarlarından cihazı güncelleyip diğer ince ayarları gerçekleştirebiliyorsunuz.

Corsair Katar Pro iCue yazılımı arayüzü

Özetle Corsair Katar Pro

Aynı fiyat bandında, rakiplerinin çok önünde olduğunu söyleyebilirim. Aynı fiyatlarda satılan içerisinde fare altlığının da bulunduğu oyuncu faresi olduğunu söyleyen ve her tarafından ışık saçan fareleri almak yerine bu ürünü tercih edebilirsiniz. RGB ledler sizlere oyunda bir artı sağlamazken, onlarda bulunan optik sensörden daha iyisi oyunlarınıza mutlaka artı katacaktır.

“Hiç mi beğenmediğin yanı yok!” dediğinizi biliyorum. Beğenmediğim, olsa daha iyi olurdu dediğim, birkaç noktaya da değineyim. İlk olarak kablosunun dış katmanı örgü bir kablo olsa daha dayanıklı hissettirebilirdi. Bunu dediğimde, koptu kopacak tarzda bir kablo düşünmeyin, oldukça kaliteli bir kablo. Fakat dandik rakiplerinde olunca, bu üründe de olmasını bekliyor insan. Daha sonra baş parmağınızın yanında bulunan ileri ve geri tuşları biraz yumuşak, evet yumuşak ? hissiyatı yumuşak yani bazen istemsizce parmağınız dokunuyor ve sayfalarda ileri geri geçmiş olabiliyorsunuz. (Bu da kişisel bir sorun olabilir parmak büyük olunca. ?) Ama yani şöyle tık tık, tok bir tuş olsa daha iyi olurmuş gibi. Eh bir de RGB severler için söylemek istediğim bir şey var en azından avuç kısmına gelen yerde siyah Corsair logosunu şeffaf yapıp altına bir RGB led yerleştirseydiniz de biraz daha renkli olsaydı olmaz mıydı? Diye sormak istiyorum.

 Corsair Katar Pro logosu

İşin özünde ise Corsair Katar Pro vadettiği tüm özelliği karşılıyor ve bu fiyat bandında tercih ettiğinizde fazlasıyla memnun kalacağınız bir model.

Fiyat bilgisi:

Son bir ay içerisinde 109,00 ₺ ile 148,41 ₺ arasında dolaşıyor. Fiyatları takip ederek en uygun zamanda en uygun fiyata alabilirsiniz.

Corsair Katar Pro Hediye Vereceğiz!

Bu incelememize özel, bir okuyucumuza bu üründen hediye etmek istiyoruz. Bu içeriğimizi yayınladıktan sonra Instagram profilimizde bulunan görsel ile Corsair Katar Pro çekilişi gerçekleştireceğiz. Çekilişe katılmak için yapmanız gerekenleri Instagram içeriğimizin altında bulabilirsiniz.

Çekiliş Tarihi: 03/10/2021 saat 19:00’da başlayıp 03/11/2021 saat 19:00’ da sonlanacaktır. 04/11/2021 tarihinde çekiliş gerçekleştirilerek talihli arkadaşa ulaşılacaktır.

Çekilişe katılmak için yapılması gerekenler;

  1. Instagram’ da bizi takip etmeniz gerekiyor.
  2. Instagram’ da bulunan görseli beğenmeniz gerekiyor.
  3. Instagram’ da bulunan görselin altına 3 arkadaşınızı etiketlemeniz gerekiyor.
  4. Ekstra çekiliş hakkı kazanmak isteyen arkadaşlarımız gönderinin altına daha fazla arkadaşlarını etiketleyebilirler. Ayrıca profili açık arkadaşlarımız gönderimizi hikayelerinde paylaşabilirler.

Önemli uyarı!

Sahte profillerle çekilişe katılan, arkadaşı olmayan ünlü ve bot hesapları etiketleyen arkadaşlarımız ödülü kazandığı esnada tespit edilirse, ödülü almaya hak kazanamayacaktır.

Monster Tulpar T7 V22.2.1 17,3″ Oyun Bilgisayarı [İnceleme]

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir