Bloody G580 fiyat/performans oyuncu kulaklığı incelemesi
  1. Anasayfa
  2. İnceleme

Bloody G580 fiyat/performans oyuncu kulaklığı incelemesi

Fiyat performans canavarı Bloody G580 harika tasarımı, sanal 7.1 desteği ve geniş kulaklık pedleriyle öne çıkıyor. Oyun severlerin keyifle kullanacağı bu kulaklığın detayları incelememizde.

Bloody G580 Kutu ve Kutu İçeriği

Kutu ve kutu içeriği konusunu bu sefer çok fazla uzatmak istemiyorum. Ürünün kutusu bildiğimiz kırmızı siyah Bloody ürünü kutusu, kutu içeriğinde ise Bloody G580, garanti belgesi ve kullanım kılavuzu çıkıyor. Kutudan çıkınca kulaklığın ilk hissettirdiği şey kalite. Malzeme kalitesi çok iyi noktada.

Bloody G580 Tasarım

Hızlıca Bloody G580 tasarımına geçelim. Fiyat/Performans odaklı oyuncu kulaklıklarında genellikle kulak pedleri küçük ve yuvarlak olur ve kulağınızı rahatsız edecek şekilde baskı uygular. Bu durumda da uzun oyun sürelerinde kulakta ve başta ağrıya sebep olur. Bloody G580 geniş ve yumuşak kulak pedleri sayesinde kulak ve başınızda oluşabilecek ağrı ve acının önüne geçmiş.

Kulaklık kutusundan çıktığında devasa bir kulaklık olduğunu görmek insanın gözünü büyülüyor. Kulaklığın içe doğru katlanabilir olması da taşıma ve saklama konusunda büyük kolaylık sağlıyor. Malzeme kalitesi olarak fiyatına göre son derece yüksek kaliteli plastikten üretilmiş.

Tac kısmında yumuşak bir malzemeyle yapılıp güzel bir deri malzemeyle kaplanmış. Baş ayar kısımlarında ise yüksek dayanıklılığa sahip metal plaka kullanılmış. Aynı zamanda katlama kısmının metal detayları ise kulaklığa harika bir hava katıyor. Aşağı yukarı ayar mekanizmasına sahip mikrofonu da farklı açılarda ayarlayabilmeniz için güzel konumlandırılmış.

Kulaklığın dış kısmında ise Bloody logosuyla birlikte halka içerisinde de rgb aydınlatma bulunuyor. Ne yazık ki bu rgb aydınlatmayı programlıyamıyoruz fakat bu haliyle de güzel görünüyor.

Kablosuna gelecek olursak oldukça dayanıklı örme bir kablo kullanılmış. Kablonun üzerine konumlandırılmış kontrol kumandasının malzemesi de oldukça kaliteli ve bu kumanda üzerinden ses açma/kısma, mikrofonu açma/kapatma ve RGB aydınlatmayı açma/kapatma gibi ayarları yapabiliyoruz. Kablonun sonunda ise bizi USB karşılıyor. Tasarım detaylarının bu şekilde olduğu Bloody G580 performans konusunda nasıl gelin bir bakalım.

Bloody G580 Performans

Bloody G580 oyuncu kulaklığının, dış görünümü kadar performansı da çok ileri seviyelerde mi bir bakalım. Kulaklığı kullanmaya başlamadan önce ilk olarak buradan kulaklığın yazılımını indirmenizi tavsiye ederim. Yazılımı indirip kurduktan sonra Xear Audio Center ile kulaklığımızın ayarını kendi isteğimize göre yapıyoruz. 7.1 Sanal ses desteği buradan açıp ayarlamalarını yapabilir, ekolayzer ayarı konusunda bilgi sahibiyseniz yine detaylı bir şekilde buradan ayarları yapabilirsiniz. Yazılım oldukça detaylı, mikrofonunuzdan karşıya giden sesi dinozor sesiyle değiştirmeye kadar farklı değişik ayarı yapabiliyorsunuz.

Ayarlarımızı yaptıktan sonra kulaklığımızla önce bir şarkı dinledik, oyuncu kulaklığı diye hemen oyun oynayacak değiliz ya. Yüksek baslı şarkılarda çok keyif veriyor, bildiğiniz gibi bu bir oyuncu kulaklığı o sebeple daha akustik ve farklı tonlardan çok yüksek performans beklememek gerek. Her ne kadar oyuncu kulaklığı performans beklememek gerek desek de gayet keyifle şarkılarımızı dinleyebiliyoruz.

Bloody G580 fiyat/performans oyuncu kulaklığı incelemesi

Kulaklığın asıl performansına bir de oyunda bakalım. Oyun olarak her zaman olduğu gibi Valorant’ı tercih ettik. Oyuna girdiğimizde başlangıç ekranındaki ses o kadar yüksek geliyor ki bu ses çok fazla değil mi diye sorgulatıyor. Hızlıca bir oyuna başladık ve kulaklığın asıl performansını almaya başladık.

7.1 Sanal ses desteğinin olması sayesinde oyunda ses kasarak oynamanıza çok büyük katkı sağlıyor. Arkanızdan ve etrafınızdan gelen sesleri ve bu seslerin mesafesini bile ayırt edebileceğiniz şekilde duyuyorsunuz.

Mikrofonuna geldiğimizde karşı taraf sesimizi oldukça temiz aldığını söylüyor. Fakat ara ara yankı, oyun içerisindeki seslerin tekrar karşıya gitmesi gibi durumlar karşımıza çıktı, bu durumun sebebinin oyunla alakalı olduğunu gördük ve Discord üzerinden sesli sohbete girerek oyunumuza devam ettik sonuç harika. Kulaklığın uygulamasında bulunan mikrofon ayarlarından dış sesleri dilediğiniz gibi kısabiliyorsunuz bunun sonucunda da karşı tarafa temiz bir ses gitmiş oluyor. Ayarlarınızı kendi ortam ve sisteminize göre yapmanız büyük bir önem arz ediyor. Aksi halde tam verim alamayabilirsiniz. Örnek ses kaydını da aşağıdan dinleyebilirsiniz.

Test Sonuçları

Frekans Aralığı testi

20Hz – 20.000Hz arasındaki sesleri sorunsuz olarak alabildik.

Kulaklık içi dB değerleri

Minimum (dB)Ortalama (dB)Maximum (dB)
437886
Bu değerler, test cihazının kulaklığın kafamızdaki pozisyona en yakın formda olacak şekilde yerleştirilerek alınmıştır.

Kulaklık dışı dB değerleri

Minimum (dB)Ortalama (dB)Maximum (dB)
415568
Bu değerler, test cihazının kulaklığın dışına tamamen temas ettirilerek alınmış değerlerdir. Kısacası kulaklığa birinin dışarıdan kulağını dayayarak alabileceği dB değerleridir.

Son sözler

Genel olarak özetleyecek olursak bu paraya alabileceğiniz 50mm yüksek kaliteli hoparlörlere sahip kulağınızı tam kavrayan kulak pedlerine ve oyunlarda iletişiminizi kesintisiz sağlayabileceğiniz mikrofona sahip nadir kulaklıklardan. Biz bu kulaklığın tasarımını, ses performansını çok sevdik. Instagram hesabımızdan yapacağımız soru cevap etkinliğimizde doğru cevabı veren bir takipçimize de Bloody G580 hediye edeceğiz.

Teknik özellikler

Kulaklık
Hoparlör Ünitesi50mm Neodyum Mıknatıs
Frekans Aralığı20 Hz – 20.000 Hz
Hassasiyet105 dB
Empedans (özdirenç)16 ohm
Neon EfektRGB Akışlı Işıklar
Mikrofon
Frekans Aralığı100 Hz- 10.000 Hz
Hassasiyet -44 dB
Kablo
Uzunluk2.0 Metre
MateryalDayaıklı Örgü kablo
BağlantıUSB bağlantı

Ürün boyutları

Bloody G580 fiyat/performans oyuncu kulaklığı incelemesi

9.6
Bloody G580 oyuncu kulaklığı incelemesi

Fiyat performans canavarı Bloody G580 harika tasarımı, sanal 7.1 desteği ve geniş kulaklık pedleriyle öne çıkıyor. Oyun severlerin keyifle kullanacağı bu kulaklığın detayları incelememizde.

  • Tasarım 9.9
  • Performans 9.3
  • Kalite 9.7
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir