Yamaha Otomobil Yerine Motosiklet Üretmeye Devam Edecek
  1. Anasayfa
  2. Genel

Yamaha Otomobil Yerine Motosiklet Üretmeye Devam Edecek

Yamaha Otomobil Üretimini Rafa kaldırıp En iyi yaptığı işi Yapmaya devam edecek; Motosiklet

Yamaha markası, 1887 yılında Japonya’da piyano ve klavye üreticisi olarak doğdu. 1958 yılında motosiklet üretimine girdi. Şüphesiz ki bu konuda çok iyi. Müthiş aerodinamik ve üstün teknolojilere sahip motorlar üreterek motosiklet piyasasının devlerinden olmayı başardı.

Yamaha Otomobil Yerine Motosiklet Üretmeye Devam Edecek

2015 yılında tasarımını, McLaren F1 tasarımcısı Gordon Murray tarafından oluşturulan iStream isimli Sports Ride konsepti iki kişilik kompakt bir spor otomobilin ön gösterimi olarak karşımıza çıkmıştı. Motorda ağırlık merkezinin konumunun önemi büyüktür. Bu sebepten olacak ki Yamaha bu otomobilde motoru ortaya koydu ve araç sadece 750 kg ağırlığında.

İlk kez 2015 yılında Motosiklet Hissiyatlı Otomobilsloganıyla Tokyo otomobil fuarında tanıttıkları bu otomobilin üretimini rafa kaldıklarını, aradan geçen 4 yıldan sonra yine bu fuarda duyurdu.

Tokyo Otomobil Fuarı’nda Autocar’a konuşan Yamaha sözcüsü Naoto Horie, “Otomobiller artık uzun vadeli planlarımız arasında yer almıyor” diyen şirket sözcüsü sözlerine şöyle devam etti: “Bu karar, şirketin geleceğini daha ön görülebilir kılmak adına Başkan Hidaka tarafından alındı. Otomobil pazarında rekabet çok güçlü ve bu rekabetten sıyrılabilecek bir araç üretebileceğimizi düşünmüyoruz. Şimdilerde başka fırsatları değerlendiriyoruz” Otomobil üretmek yerine iki tekerlekli mobilite konseptlerine odaklanacaklarını ve esas işleri olan motosiklet üretimini büyütmeye devam edeceklerini dile getirdi.

Yamaha Otomobil Yerine Motosiklet Üretmeye Devam Edecek

Diğer haberlerimize daha hızlı ulaşmak için bizi takip etmeyi unutmayın!

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir