Kullanıcı Odaklı Toyota Century SUV Bulamayacağınız Konforlu Özellikler Sunuyor
  1. Anasayfa
  2. Otomobil

Kullanıcı Odaklı Toyota Century SUV Bulamayacağınız Konforlu Özellikler Sunuyor

Merhaba değerli Tech Dergi takipçileri teknoloji geliştikçe her alanda yenilenme ve değişimde hız kesmeden devam ediyor, bunların içinde canlı ve sürekli yeniliklere açık olan bölgelerden biriside şüphesiz otomobil sektörüdür. Son zamanlarda özellikle yakın zamanda gireceğimiz 2024 yılı için oldukça heyecan verici haberlerin ve gelişmelerin olduğu otomobil sektöründe üretici firmalarda yavaş yavaş yeni yılın modellerini tanıtmaya başladı bile bu kervana Mercedes-Benz gibi erken katılan bir diğer isimde Toyota oldu, Toyota yeni Century SUV modelini tanıttı ve düşünülen satış fiyatını da açıkladı, şimdi sizlerle beraber yeni Toyota Century SUV modelinin incelemesi yapalım.

Kullanıcı Odaklı Toyota Century SUV Bulamayacağınız Konforlu Özellikler Sunuyor

Meraklıları genellikle Toyota Century’yi Japonya’nın Rolls-Royce’u olarak adlandırırlar. Tasarım, 1967’deki lansman’dan bu yana görkemli bir sedanı temsil etse de, Japon markası ilk Century SUV ile Cullinan’ın peşinden gidiyor ve özellikle Off-Roader, alıcıları için geliştirildi.

Dik ön uç ve kare şeklinde çeyrek paneller gibi yalnızca birkaç stil buna ipucu olmaya yetiyor da artıyor, Century SUV’u adını paylaştığı sedana bağlıyor. Ön tarafta tasarımcılar, modele dört LED vurgulu dikdörtgen farlar ve giderek küçülen petek biçimli öğelere sahip bir ızgarayla karakterize edilen daha çağdaş bir görünüm kazandırdı. Parlak kaplama, Century SUV’un Toyota serisinin amiral gemisi statüsünü güçlendirirken, iki tonlu boya, Century SUV ile Century sedan arasında ek bir bağlantı oluşturuyor. Arkada, tavana monte bir Spoyler, ön tarafın aydınlatma imzasını taklit eden dört LED’li farlar ve bagaj kapağına gururla eklenen “Century” yazısı var.

Kullanıcı Odaklı Toyota Century SUV Bulamayacağınız Konforlu Özellikler Sunuyor

Galerimizde gördüğünüz görsellerde ki araç, alıcıların mutlaka karşılaşacağı şey olmadığını unutmayın. Toyota, Century SUV’un tamamen kişiselleştirilebileceğini, dolayısıyla müşterilerin seçim yapabilecekleri birçok çeşitli kişiselleştirme seçeneklerine sahip olacağı vurgulanıyor. Rolls-Royce ve Bentley de benzer hizmetler sunuyor.

Yaklaşık 205 inç uzunluğunda, 78 inç genişliğinde ve 71 inç yüksekliğinde olan 5.665 kiloluk Century SUV hiçte küçük değil, standart dingil mesafeli Bentayga’dan bile daha uzun ve kabaca aynı genişliktedir. Ancak bu bağlamda aracın alanı, koltuktan ziyade lüks olduğu anlamına gelir. İçeride dört yolcu için yer var ve Toyota, geliştirme sürecinde arka koltuk konforuna büyük önem verdi. Arka kapılar 75 derecelik bir açıyla açılıyor ve yolcular, kabine mümkün olduğunca zarif bir şekilde girip çıkmak için elektrikle çalıştırılan basamakların yanı sıra her bir C sütununa entegre edilmiş tutma kollarına güveniyor. Yerleştikten sonra business class tarzı yatar koltukların ve yerleşik içecek soğutucunun keyfini çıkarmak harika olacaktır.

Kullanıcı Odaklı Toyota Century SUV Bulamayacağınız Konforlu Özellikler Sunuyor

Üstelik bu model de Bagaj bile yolcu konforuna katkıda bulunuyor, gürültüyü azaltan şeffaf lamine camla yolcu bölmesinden ayrılıyor. Toyota’nın şoförün oturmasını öngördüğü ön kısımda SUV, dijital bir gösterge paneli ve büyük bir bilgi ve eğlence sistemi ekranı sunuyor.

Kullanıcı Odaklı Toyota Century SUV Bulamayacağınız Konforlu Özellikler Sunuyor

Century sedan, 5.0 litrelik V8 motordan güç alırken, Century SUV, 3.5 litrelik V6 etrafında inşa edilmiş benzinli ve hem de elektrikli plug-in hibrit aktarma teknolojisini kullanıyor. Güç aktarım sistemi özellikleri henüz ayrıntılı olarak yayınlanmadı ancak Toyota’ya göre modelin standart olarak dört tekerlekten direksiyon sistemi ve araç durduğunda sarsıntıları bastırmak için frenleme kontrolüne yardımcı olan yeni Arka Konfor sürüş moduyla geldiğini biliyoruz. Toyota bu model ile Rolls-Royce ve Cullinan’a göre büyük miktarda teknoloji sığdırmayı hedefliyor, ancak fren sarsıntılarını ortadan kaldıran bir fonksiyon hakkında ilk bilgiler haricinde henüz başka bir bilgi yok.

Şu anda satışta olan Toyota Century SUV’un taban fiyatı geçerli vergiler dahil 25.000.000 yen’dir. Bu rakam yaklaşık 170.000 $’a tekabül etmektedir. Şuan Century SUV Toyota’nın en pahalı modelleri arasında yer alıyor.

Toyota şüphesiz Teknoloji ve Mühendisliği çok güzel bir şekilde sentezliyor gelecek modeller ve özellikler için heyecanlı bekleyişimiz sürüyor olacak ve sizlere en sıcak güncel gelişmeleri aktarmak için burada olacağım.

Bir başka konuda görüşmek üzere takipte kalın güncel kalın.

Yeniliklerden ve güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Tech Dergi Twitter adresimizi takip etmeyi unutmayın.

GÜNCEL KONULAR:

Dyson Gen5detect Satışa Çıktı!

Kingston Digital, XS1000 Harici SSD’yi Duyurdu!

Merhaba ben Murat, 27 yaşındayım evli ve bir çocuk babasıyım. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven birisiyim, Tech Dergi'de tecrübem dahilinde sizlere yenilikler ve güncel gelişmeleri aktarıyor olacağım. İletişim E-Posta Adresi: murattimur@techdergi.net

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir