1. Anasayfa
  2. Otomobil
Trendlerdeki Yazı

2024 Jeep Gladiator Görücüye Çıktı! Yeni İç Mekan ve Daha Fazla Donanım Seçeneği

2024 Jeep Gladiator Görücüye Çıktı! Yeni İç Mekan ve Daha Fazla Donanım Seçeneği

Merhaba değerli Tech Dergi takipçileri yeni yıla yaklaştığımız şu dönemde Otomobil sektöründen de heyecan verici haberler almaya devam ediyoruz. Jeep geçtiğimiz ay içinde Gladiator modeli için 2024 yılında yeni sürprizler konusunda takipçilerine göz kırpmıştı, geçtiğimiz günlerde haberin detayları belli oldu. Jeep yeni Gladiator Modelinin resmen tanıtımını yapmaya hazırlanıyor.

2024 Jeep Gladiator Görücüye Çıktı! Yeni İç Mekan ve Daha Fazla Donanım Seçeneği

Kimseyi şaşırtmayacak şekilde Jeep yine yapacağını yaptı, 2024 model yılı için bu yılın başında piyasaya sürülen en yeni Wrangler’da yer alan pek çok yeni parçayı aldı ve bunları Detroit Otomobil Fuarı’nda tanıtılan 2024 Jeep Gladiator kamyonetine aşıladı. Biraz şaşırtıcı olan da şu ki, kesme bloğun da kalanlar, özellikle de SUV’un mevcut tam yüzer arka aksı veya standart 3,6 litrelik V6 motorun ötesindeki güç aktarma organı seçeneklerinden herhangi biri. Ancak burada olmayanlar hakkında daha fazla konuşmadan önce, var olanları beraber inceleyelim.

Alışveriş yapanlar için belki de en önemli şey iç mekandır. Eski Gladyatör’ün iç kısmı eğlenceli ve kararlı bir görünüme sahipken, yeni kamyon 2024 için çok daha konforlu ve davetkar bir görünüme kavuşuyor. Serinin tamamında standart olarak, Jeep’in en yeni ve saygın sistemini çalıştıran gösterge panelinin ortasında yer alan 12,3 inçlik dokunmatik ekran arayüzü yer alıyor. Uconnect 5 yazılımı. Navigasyon üst düzey donanımlarda isteğe bağlıdır, ancak Android tabanlı sistem tüm Gladyatörlerde kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto’yu destekleyecek şekilde tasarlandı.

2024 Jeep Gladiator Görücüye Çıktı! Yeni İç Mekan ve Daha Fazla Donanım Seçeneği

Manuel koltuklar, kilitler ve pencereler Sport’ta standarttır ancak, Sport S’ten itibaren her şey elektrikli kilitlere ve kapılara sahiptir. Nehirden geçme yeteneklerini korumak için suya dayanıklı 12 yönlü elektrikli koltuklar ise Mojave X ve Rubicon X ile birlikte gelir. Trails Offroad’u içeren Jeep Macera Rehberleri de sunuluyor ve sahiplerin Ülke çapındaki parkurların veritaba’nın da erişmesine olanak tanıyor. Birinci ve ikinci sıra yan perde hava yastıkları, modern otomobillerden beklediğimiz diğer tüm güvenlik ekipmanlarıyla birlikte artık standart olmuş durumda.

2024 Jeep Gladiator Görücüye Çıktı! Yeni İç Mekan ve Daha Fazla Donanım Seçeneği

Bu iki X rozetli donanım seviyesi 2024 modeli için ve parça kutusundaki en lüks seçeneklerin yanı sıra Jeep’in fabrikadan sunduğu en yetenekli arazi donanımını birleştirmeyi amaçlamaktadır. Serinin geri kalanı, Sport’tan Sport S’ye, Willys’e ve ardından çöle özgü Mojave ve dağlara özgü Rubicon’a kadar geçen yıllarda tanıtılan modellere biraz benzer. Dikkatli gözlemciler, Jeep’in alamet- i farikası olan yedi yuvalı ızgaranın mevcut olduğunu ancak 2024 için yeniden şekillendirildiğini, böylece eski ve yeni modelleri birbirinden ayıran en net görsel işareti sunduğunu fark edeceklerdir.

Tüm Jeep Gladyatörleri Dana 44 akslara sahiptir, ancak araziye özgü iki donanım seviyesinde ağır hizmet olarak derecelendirilmişlerdir. İyi bilinen Command-Trac yarı zamanlı sisteminden başlayarak, iki vitesli bir transfer kutusu da standarttır. Selec-Trac, tam zamanlı 4×4 yeteneğini ekler ve temel sistemi 2,72:1 4LO oranıyla birleştirir. Rubicon, daha düşük 4:1 düşük aralığa sahip Rock-Trac yarı zamanlı sistemiyle birlikte gelir. Daha önce olduğu gibi Rubicon ayrıca sallanma çubuğu bağlantısının kesilmesinden, Tru-Lok ön ve arka aks kilitlerinden, 33 inç lastiklerden ve çelik kaya raylarından da faydalanıyor.

2024 Jeep Gladiator Görücüye Çıktı! Yeni İç Mekan ve Daha Fazla Donanım Seçeneği

Gladiator Mojave bir başka off-road uzmanı modeli olmaya devam ediyor. Ancak çamur ve kayalar yerine toprak ve yüksek hız parkurları için tasarlanan bu model daha önce olduğu gibi, Fox markalı 2,5 inçlik dahili baypas şokları, büyük darbeleri absorbe etmeye yardımcı olan ön hidro sarsıntı tamponları, bir inçlik kaldırma, kilitlenen bir arka aks, bir Off-Road+ modu ve kendi özel ayar seti ile birlikte geliyor. kabin için kaya rayları. Aynı zamanda turuncu vurgular ve kapüşonlu kepçeyle de dikkat çekiyor.

2024 Jeep Gladiator Görücüye Çıktı! Yeni İç Mekan ve Daha Fazla Donanım Seçeneği

Maksimum çekme ağırlığı 7.700 Lps’dir. bu Chevy Colorado ve GMC Canyon ile eşleşir durumda ve segment de lider olmak için geçen yılla aynıdır. Maksimum yük ise sınıfının en iyisi olan 1.725 Lps’dir. Ayrıca altı vitesli manuel şanzıman standarttır ve mükemmel bir 84:1 tarama oranı sağlarken, alıcıların çoğunluğunun elde edeceği sekiz vitesli şanzıman bu oranı hafifçe 77:1’e düşürür.

Bunların hepsi inkar edilemez derecede harika donanımlar. Jeep markası Kuzey Amerika’nın kıdemli başkan yardımcısı ve Başkanı Jim Morrison’un dediği gibi;

“Tüm bunları katlanır ön cam, üç tavan seçeneği, iki farklı kapı seçeneği veya kapıların tamamen sökülmesiyle birleştirin ve Gladiator Dünyadaki bu donanımların hepsine sahip tek kamyondur. Ancak lansman sırasında görmeyi umduğumuz bazı ek şeyler daha var ve üzerinde çalışıyoruz. Özellikle arka aks, Turbo dörtlü motor, plug-in hibrit4xe ve hatta muhtemelen V8 ile çalışan bir 392 amiral gemisi Wranger’ın sunduğu şeyler bu modelde karşınıza çıkabilir. Bunun yerine, lansmandaki tek motor, öncekiyle aynı 285 beygir gücü ve 260 pound-feet torka sahip, öncekiyle aynı V6 olacak. Ancak hüzünlü trombonu tam gaz çalıştırmadan önce Jeep, Gladiator’a en azından 4xe platformunun yakında geleceğini söylüyor ve “tüm Jeep markalı araçların 2025 yılına kadar elektrikli bir versiyon sunacağını” ekliyor.

2024 Jeep Gladiator Görücüye Çıktı! Yeni İç Mekan ve Daha Fazla Donanım Seçeneği

2024 Jeep Gladyatörü 13.09.2023’de Detroit Otomobil Fuarında görücüye çıktı. Çok kısa sürede Jeep bayilerinde olacağı bilgisi de verildi.

Jeep 2024 yılına yaklaştığımız bu günlerde çok güzel bir seri model tanıtımını yaptı ve bizleri heyecanlandırdı. Umarım geçtiğimiz günlerde otomobil sektöründen daha heyecan verici haberler alacağız, bende sizler için keyifle bu haberleri Tech Dergi farkıyla aktarıyor olacağım.

Bir başka konuda görüşmek üzere takipte kalın güncel kalın.

Yeniliklerden ve güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Tech Dergi X adresimizi takip etmeyi unutmayın.

GÜNCEL KONULAR:

Google İzleme Çerezlerine Son Veriyor! Özel Korumalı Alan Desteği Başlıyor

Merhaba ben Murat, 27 yaşındayım evli ve bir çocuk babasıyım. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven birisiyim, Tech Dergi'de tecrübem dahilinde sizlere yenilikler ve güncel gelişmeleri aktarıyor olacağım. İletişim E-Posta Adresi: murattimur@techdergi.net

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir