Walmart meta veri deposu konusunda işleri ciddiye alıyor
  1. Anasayfa
  2. Gelecek Teknolojileri

Walmart meta veri deposu konusunda işleri ciddiye alıyor

Amerikan firması ve her eyalette en az 1 tane olan Walmart marketi, son ticari işe alım başvurularında NFT ve Kriptopara birimleri için planlama yapıyor. Böylece meta veri deposu dünyasına büyük bir sıçrayış planlamaya hazır görünüyor.

CNBC’nin raporlarına göre firma, son başvuruları ele alarak kendi kripto para birimini ve NFT’lerini kurmak ve bu alanda gelişme istiyor. CNBC’nin tekrar belirttiği gibi bu perakende devi, 30 Aralıkta başvurularda bulunacak. Satış için planlanan kategoriler arasında elektronik,oyuncak,el aletleri, spor ekipmanları, giyim, ev dekorasyon ve daha bir sürü türde ürün var. Bu ürünlerin sanal satışı hedefleniyor. Müşterilere dijital bir para birimi sunmanın yanı sıra NFT’leri satın alma ve satma imkanından da söz ediliyor. Bu arada arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik ortamlarında yer alabilecek fiziksel uygunluk eğitim hizmetleri ve sağlık-beslenme alanındaki sınıf tipleri hakkında bir uygulama daha detaylandırıldı. Şirket, kullanım için ayrı bir dosyalama da yaptı.

Bloomberg’in de belirttiği gibi, Walmart ‘verse to home’ , ‘verse to cub’ ve ‘verse to store’ isimleri için ticari markalar da tescil etti. Başvurulae, perakendecilik dijital reklam girişimi olan ‘walmart connect’ adı altında listelenmiş ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nin sitesinde merak eden herkese açıktır.

Walmart sözcüsü Carrie McKnight’ın The Verge dijital dergisinde verdiği demeçte ”Walmart sürekli olarak gelişen teknolojilerin geleccekteki alışveriş dünyasının nasıl şekilleneceğini araştırıyor ve araştıracak.” dedi.

Geçen Ağustos ayında meta veriye artan ilginin il işaretlerinden olan kripto birimi ürün uzmanı iş listesini yayınlaması, yazımızın doğruluğunu onaylamakta. Diğer perakendeciler de metaverse hareketinde yer almakta; Nike, NFT’ler ve sanal spor ayakkabılar üzerinde nakit para kazanmak istiyor, Adidas, Into the Metaverse NFT koleksiyonunu satıyor ve Gap, kapüşonlularının NFT’lerini sunuyor.

siz ne düşünüyorsunuz? Güncel Dünya ve Türkiye haberlerinden haberdar olmak için bizleri İnstagram’dan ve sitemizden takip edebilir, bültenimize ücretsiz abone olabilirsiniz.

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir