Çakma premium “Youtube Vanced” geri dönüyor
  1. Anasayfa
  2. Genel

Çakma premium “Youtube Vanced” geri dönüyor

Yaklaşık üç ay önce kapatılan, Youtube Premium özelliklerini ücretsiz bir şekilde sizlere sunan üçüncü parti yazılım olan Youtube Vanced, ReVanced adıyla geri dönüyor.

Birkaç ay önce, YouTube Premium’a para vermek istemeyen fakat YouTube videolarını 1 saniye bile reklama maruz kalmadan izlemek isteyen; ek olarak da Youtube Premium’un bazı özelliklerini taşıyan, kullanıcıların gözdesi olan YouTube Vanced kapatılmıştı. İnternet dünyasında yeni duyulan bir habere göre korsan yazılım severlerin favorisi olan YouTube Vanced, yeni ismi ‘ReVanced’ ile geri dönüyor.

youtube vanced görsel

Youtube Vanced form değiştiriyor

3 ay önce Google, bünyesindeki bir video paylaşım platformu olan YouTube uygulamasının premium bir sürümü olan YouTube Vanced’i kapatmaya zorladı ve büyük oranlarda dava açmakla tehdit etti. Android kanadı ağırlıklı olmak üzere platformun birçok kullanıcısı YouTube Premium’a ek reklamsız ve ücretsiz bir alternatif olan YouTube Vanced’i kullanıyordu. Ancak tahmin edebileceğiniz üzere uygulamanın belirli yönleri YouTube’un hizmet şartlarına uygun değildi.

Netice itibariyle, YouTube Vanced kapatıldı ve bu dünya çapındaki birçok Vanced kullanıcısını üzdü. Ancak başka bir geliştirici ekip, kapatılan projenin kontrolü devraldı ve YouTube Vanced ekibiyle hiçbir ilişkisi olmadan ReVanced adlı yeni bir uygulama geliştirdi. Yeni uygulamanın geliştiricilerinin ReVanced’e dair iddiaları şöyle: ReVanced; Vanced’in resmi olmayan bir devamıdır, Vanced’e bağlı değildir ve yeni özellikler sunmayı amaçlamaktadır.

Yeni Korsan Uygulama ReVanced özellikleri:

  • Minimize edilmiş oynatma
  • Eski kalite düzeni
  • Oluştur düğmesini devre dışı bırakma
  • Genel reklamları kaldırma
  • Video reklamlarını kaldırma
  • Video navigasyonu için arama çubuğuna dokunmak
  • Arka planda oynatma

Elbette ReVanced da Youtube Vanced gibi resmi bir uygulama değil ve güvenli olduğunu da düşünmüyoruz. Bundan dolayı uygulamayı tavsiye etmeyiz ve korsan yazılım mağduru olmanızı istemeyiz. Zaten çok cüzi bir miktarlara -özellikle öğrenci iseniz- Youtube Premium sahibi olabiliyorsunuz.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir