Youtube Yeni Arayüzünü Duyurdu
  1. Anasayfa
  2. Genel

Youtube Yeni Arayüzünü Duyurdu

Youtube içerik üreticilerin kanal sayfaları için yeni kullanıcı arayüzünü duyurdu.

Youtube son yıllarda kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunma konusunda diğer sosyal platformlardan biraz geride kalıyordu. Öte yandan Instagram, Meta, Twitter ve Snapchat gibi sosyal platformlar neredeyse her ay yeni özelliklerle karşımıza çıkıyor.

Youtube’nin yeni arayüz özelliklerine gelirsek, ilk göze çarpan özellik ekran resminin altına eklenen yüklenen videoları yönetme seçeneği. Bu sayede kullanıcılar videolarını filtrelenebilecekler. Ayrıca Lives ve Shorts videoları için farklı listeler oluşturabilecekler. Aynı yerde, videoların analizi için başka bir seçenek daha bulunuyor. Bu seçenek sayesinde YouTube Studio’ya girmeden kanalınıza ne gibi işlemler yapıldığı hakkında detaylı ve güncel sonuçlara hızlıca ulaşabilirsiniz. Ayrıca son 28 gün içinde en çok görüntülenen içerikleri ve trafik kaynaklarını da yine buradan görüntüleyebilirsiniz. Bunların yanı sıra kanalınızın açıklamasına da aynı yerden ulaşabilirsiniz.

Youtube Yeni Arayüzünü Duyurdu

Bir diğer göze çarpan özellik ise kanalların profil fotoğraflarının yerinde yapılan değişiklikler. Profil fotoğrafı, kanal detayları, abonelik butonu ve abone sayısı ile birlikte katılma linki de ortaya yerleştirildi ve öne çıkması sağlandı.

2021 yılının tamamından bahsedecek olursak YouTube, platformda başka değişiklikler de yaptı. Tek bir Gmail hesabı ile iki farklı kanal arasında geçiş yapabilme ve uzun videoları bölümlere ayırabilme, bu sayede istenen bölüme kolayca geçebilme gibi özellikler bu yıl içinde kullanıcılara sunuldu.

Yeni arayüz hala test aşamasında olduğundan bazı kullanıcılar yeni özellikleri kullanabilmek için biraz bekleyecek. Yeni özellikleri kaçırmamak için uygulamanızı güncel tutmayı unutmayın.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir