Take-Two, Zynga’yı 12,7 milyar dolarlık anlaşmayla satın alıyor
  1. Anasayfa
  2. Genel

Take-Two, Zynga’yı 12,7 milyar dolarlık anlaşmayla satın alıyor

Rockstar ve 2K Games‘in sahibi olan video oyunu yayıncısı Take-Two Interactive şirketi, mobil oyun geliştiricisi Zynga‘yı 12.7 milyar dolarlık bir anlaşma ile satın alacak. Nakit ve hisse senedi işlemlerinin 2023 yılının ilk çeyreğinde kapanması ve yasal onayın beklenmesi bekleniyor.

Take-Two Interactive’in Zynga’yı satın alması, şirketin mobil oyun pazarına girişini işaret ediyor. Ayrıca Take-Two şirketi, Grand Theft Auto, Red Dead Redemption, BioShock, Borderlands ve NBA 2K dahil olmak üzere popüler oyun serilerinden bazılarının da yayıncılığını üstleniyor.

Zynga şirketi mobil oyun geliştirme konusunda lider konumunda. Uzun yıllardır Facebook Games bünyesinde yer alan ve FarmVille gibi herkes tarafından bilinen birçok oyunu yaptı ve geliştirdi. Mobil oyun geliştiricisi, sonunda Messenger’a giden Words With Friends adlı bir oyun da kurmuştu. Şirket ayrıca Snapchat’te Revamp adlı Among Us benzeri bir oyun yayınlayacak.

Take Two

Take-Two ve Zynga Arasında Güçler Birleşecek

Şirket CEO’su Frank Gibeau,Zynga’nın mobil ve yeni nesil platformlardaki uzmanlığını Take-Two’nun sınıfının en iyisi yetenekleri ve fikri mülkiyeti ile birleştirmek, dünyayı oyunlarla bağlama misyonumuzu daha da ilerletmemizi sağlayacak “dedi.

Ayrıca Take-Two’nun 12.7 milyar dolarlık bu satın alması, Microsoft’un geçen Mart ayında kesinleşen 7.5 milyar dolarlık Bethesda satın alması ve Tencent’in 8.57 milyar dolarlık satın almasının bile önünde oldukça büyük bir farkla video oyunu tarihinin en büyük satışlarından biri oldu.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir