Instagram’da ücretli abonelik dönemi başlıyor
  1. Anasayfa
  2. Genel

Instagram’da ücretli abonelik dönemi başlıyor

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, uzun zaman öncesinde duyurduğu abonelik sistemini yurt dışında aktif olarak test etmeye başladı.

Instagram, geçen yılın sonunda yeni yılda içerik üreticiler için daha fazla para kazanmaları adına yeni sistemler geliştirdiklerini belirtmişti. Bu konuda ilk adım atıldı. Ve yurt dışında ücretli abonelik dönemi başladı. ABD’de yaşayan 10 farklı içerik üreticisi için abonelik sistemi devreye alındı.

Yeni sistemle içerik üreticiler aylık 1 dolar ile 99 dolar arasında bir abonelik ücreti belirleyecek. Belirlenen ücreti ödeyerek abone olan kişiler ise içerik üreticinin özel canlı videolarına, hikayelerine ve diğer özel içeriklerine erişim sağlayabilecekler.

Türkiye’de ücretli abonelik ne kadar olacak?

Şimdilik yurt dışında test aşamasında olan sistem ileride Türkiye gibi pazarlarda da aktif edilecek. Türkiye’de abonelik için şimdilik aylık en az 10.99 TL’lik bir fiyat görünüyor. Üst limitin ise ne kadar olacağı henüz bilinmiyor. Ancak yurt dışındaki ile benzer rakamlar tercih edilirse, en üst abonelik ücreti 1.400 TL’yi geçebilir.

Günlük güncel haberleri takip ediyor ve sizinle paylaşıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir