Kalp Hastalığı Olan Hastalar İçin Cihaz Tedavisinde Atılım!
  1. Anasayfa
  2. Tıp

Kalp Hastalığı Olan Hastalar İçin Cihaz Tedavisinde Atılım!

Şiddetli kalp yetmezliği, tüm dünyada bütün yaş grubuna dahil insanlar için ciddi bir küresel sorundur. İmplante edilebilir kalp pompaları, Ventriküler Destek Cihazları (VADs) olarak bilinen cihazların, hastaları uzun vadede hayatta tutabileceği kanıtlanmıştır. Ancak karın bölgesi içinden, vücuttan çıkan bir kablo yardımıyla harici bir mekanizmaya bağlanma ihtiyacı nedeniyle, bu cihazlar henüz tam olarak ana tedavi aracı olarak kabul edilememiştir. Şimdilerde, dünya genelinde ilk defa, Calon Cardio MiniVAD™ ile Leviticus Cardio’nun çok yönlü kompakt, tamamen implante edilebilir, kablosuz enerji şarj edilebilir sistemi ile birlikte bir araya getirilebilir VAD(FiVAD) başarıyla uygulandı. Bu FiVAD’ın 60 günlük in vivo klinik çalışmasının tamalanışı, bu iki yenilikçi teknolojinin entegrasyonunu başarıyla onayladı.

Bu yeni çığır açan teknoloji olan FiVAD, bir hastaya herhangi bir harici ekipmana, kablo veya bağlantı olmadan tam 24 saat izin verecektir. Yeniden şarj etme işlemini, yalnızca gece boyunca hastanın göğsünün etrafında hafif bir kemer ile uygulanması gerekir. Elektrik güç kablosunun başarılı bir şekilde ortadan kaldırılması, bu ağır hasta hastalar için normale yakın bir yaşam kalitesine giden önemli bir adımdır. VAD tedavisinin rutin kullanım noktasına geldiğine, dünya çapındaki hekimleri ikna edecek ve bu hayat kurtaran tedavinin yaygın olarak uygulanmasına yardımcı olacaktır.

Deneme, Belçika’daki Leuven Katolik Üniversitesi’ndeki uluslararası kabul görülmüş Mükemmeliyet Merkezi’nde gerçekleştirildi. Bu çığır açan çalışmanın başarısı, bu yaşamı değiştiren yeniliği ortaklaşa, dünyanın dört bir yanındaki hastalarla paylaşmaya kararlı olan iki şirketin entegrasyonunda bir sonraki adımı işaret ediyor.

 Calon Cardio-Technology Ltd CEO’su Stuart McConchie: “Kan kullanımını optimize etmek için tasarlanmış MiniVAD’ımız ile Leviticus kablosuz teknolojisinin birleşimi, kan pompası teknolojisinde büyük ilerlemeyi temsil eden güvenli ve kullanılabilir gerçekten kablosuz bir VAD sistemi sağlar. Birlikte bu FiVAD çok sayıda geç evre kalp yetmezliği hastasının yaşamını önemli ölçüde iyileştirecek.” Diyor.

Leviticus Cardio Ltd CEO’su Michael Zilbershlag: “Çalışmamız, çok etkili Calon MiniVAD™ ve Leviticus FiVAD kombinasyonunun ilk kez 10 saatten fazla yeniden şarj edilmeye gerek kalmadan tam olarak çalışan bir kalp pompası sunduğunu gösterdi. tüm bir iş günü için herhangi bir harici ekipmandan özgürlük.” Diyor.

Calon Cardio-Technology Ltd’nin Başkanı Marc Clement: “Çığır açan teknolojilerimizin entegrasyonunun sonucundan ne kadar memnun olduğumuzu söylediğimde her iki şirket adına da konuştuğuma eminim. Uzun vadeli bir ilişkiye bağlıyız. bu, dünyadaki binlerce hastanın yaşam kalitesini iyileştirecek.”

kalp pompası

Klinik ve Deneysel Tıp Enstitüsü (IKEM) Başkanı Kardiyak Cerrah Profesör Ivan Netuka, “MiniVAD ve FiVAD platformunun başarılı 60 günlük klinik öncesi dönüm noktası, bu iki yenilikçi teknolojinin daha fazla entegrasyonunda cesaret verici bir başarı oluşturuyor” diyor. Prag, Çek Cumhuriyeti.

Ünlü kalp cerrahı (şimdi emekli) ve Calon Cardio’nun kurucusu olan Profesör Stephen Westaby, “Calon Cardio ve Leviticus Cardio teknolojilerinin entegrasyonunun kritik önemi, aktarma organları enfeksiyonunun ortadan kaldırılmasıdır. Enfeksiyon yaşam kalitesini bozar, trombozu ve trombozu teşvik eder. inme ve çok sıklıkla erken ölümle sonuçlanır. Entegre FiVAD, ileri kalp yetmezliğinde tercih edilen müdahale olarak kalp naklinin yerini alma potansiyeline sahip bir sistemdir ve  birinin ölmesine gerek yoktur.”

“Böyle bir sistem, hastalara herhangi bir harici kablo bağlantısı olmadan tüm bir iş gününden daha uzun bir süre boyunca istediklerini yapma özgürlüğü verecek. Klinik uygulamada bu, hekimlerin VAD hasta yaşam kalitesi için hayal edebileceğimizden daha fazlasıdır. ,” diye ekliyor The Newcastle Upon Tyne Hospitals NHS Foundation Trust, Birleşik Krallık Kardiyotorasik Cerrahi Bölüm Başkanı Profesör Stephan Schueler.

Yerli Yapay Zeka Sağlık Sektörünü Dijitalleştirdi

Kaynak: Calon Kardiyo-Teknoloji Ltd. Leviticus-Cardio Ltd.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir