Sony IMX766 OIS Kamerasıyla Segmentinin İlk Örneği Olacak
  1. Anasayfa
  2. Genel

Sony IMX766 OIS Kamerasıyla Segmentinin İlk Örneği Olacak

Dünyanın en hızlı büyüyen akıllı telefon markası realme bugün realme 9 Pro Serisi’nin 16 Şubat tarihinde global lansmanı ile tanıtılacağını resmi olarak duyurdu. realme bir kez daha “Cesaret Et” marka ruhuyla yeni birinci sınıf teknolojisini piyasaya sürecek. realme 9 Pro+ Sony IMX766 OIS Kamera ile donatılan ilk orta sınıf akıllı telefon olma özelliğini taşıyor.

realme, daha fazla kişinin realme 9 Pro+ kamera sistemi Sony IMX766 OIS’yi deneyimleyebilmesi için, 7 Şubat tarihinde global websitesinde 24 saatlik çevrimiçi Kamera Lab deneyimi sunacak.

2021 amiral gemisi akıllı telefonda üstün performansa sahip sensörler arasında bulunan mükemmel Sony IMX766 görüntü sensörü, son derece büyük 1/1.56″ sensöre ve büyük piksel alanına sahiptir. Bunun yanı sıra OIS mercek kullanıcılara üstün görüntü kalitesi sağlıyor. realme, trend belirleyici ruhuyla realme 9 Pro Serisi’nin görünümünü, yaşam tarzını yansıtan bir dizi çekim ortaya çıkardı. Güneşin doğuşundan ilham alan realme bir kez daha öncü tasarım DNA’sını benzersiz Işık Geçişi Tasarımı ile realme 9 Pro Serisi’nde gösteriyor.

Zarif renk Gündoğumu Mavisi, güzel bir güneş efekti gösteren Işık Geçişi Tasarımını barındırıyor. Cihazın arka kapağı, normal gün ışığında ve ultraviyole ışını altında kaldığında 3 saniye içinde maviden kırmızıya dönüyor. OCA organik fotokromik materyallerin eklenmesiyle ultraviyole ışıklarla aydınlatılan arka kapağın renk değiştirmesi sağlanıyor. Renk değişiminin ayarlanması için art arda 200 üzerinde deneme yapıldı. realme mühendisleri, fotokromatik katmana yaratıcı şekilde bir organik kompozit katman ve cam ekleyerek, renk oluşturma oranı %40 artırdı.

realme, yeni sensörle birlikte MediaTek Dimensity 920 5G ile kullanıcılarına yeni bir işlemci de sunacak. Gelişmiş 6 nm işlem daha iyi performans sağladı. CPU ana çekirdek frekansı 2.4 GHz’den 2.5 GHz’e çıkarılarak tek çekirdek performansında %4 artış sağlandı. GPU’da, GPU frekansını hızlandıran ve oyun performansını %9 artıran Mali-G68 MC4 kullanımına devam edildi. Kullanıcılar önceki nesil Dimensity yongalarına göre %35 daha fazla ayrıntıyı fotoğraflayabiliyor. AnTuTu testinde realme 9 Pro + 5G 501,281 puan alırken, GeekBench testinde, Dimensity 920 5G tek çekirdek puanında %44 ve çok çekirdek puanında %51 kadar önde gidiyor. realme Hero ürün serisinin en son harikası realme 9 Pro serisi, orta sınıf telefonlara birçok yeni ve ezber bozan deneyimler yaşatacak.

Günlük güncel haberleri takip ediyor ve sizinle paylaşıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir