Surface Pro 8 Bugün Piyasaya Sürülüyor
  1. Anasayfa
  2. Genel

Surface Pro 8 Bugün Piyasaya Sürülüyor

Microsoft, yeni Surface Pro 8 tabletini bugün piyasaya sürmeyi planlıyor. Pro X’in tasarımına sahip yeni Pro, Thunderbolt ve ince bir Surface Pen ile geliyor. Microsoft’a yakın kaynaklara göre, yeni Surface Pro 8’de kullanıcıları hem donanım tasarımı hem de teknik özellikler açısından oldukça büyük değişiklikler bekliyor.

Microsoft, Surface Pro X’in şık tasarım öğelerinin çoğunu Surface Pro 8’e getirmeyi planlıyor. Kullanıcıları daha yuvarlar kenarlar, yeni bir Surface klavyesi ve tıpkı Pro’da olduğu gibi ince bir Surface Pen bekliyor. Ekran çerçeveleri tamamen ortadan kaldırılmayacak olsa da, daha ince kenarlara sahip olacak. Fakat Surface Pro 8, yine de Pro X’ten biraz daha kalın olacak.

11. nesil Intel Core işlemci,13 inç, ince çerçeveli 120Hz ekrana sahip olan Surface Pro 8 Windows 11 ile gelecek. Böylece Windows 11’in yeni Dinamik Yenileme Hızı özelliğine de sahip olacak. Bu özellik sayesinde ekran görevlere bağlı olarak farklı yenileme hızları arasında değişim yapabilecek. Microsoft, bu ekranı cihazın çizim performansını artırmak, web sayfaları ve belirli uygulamalar arası geçişleri daha akıcı hale getirmek için kullanıyor.

Surface Pro 8 Bugün Piyasaya Sürülüyor

Yenilenmiş ekran ve Surface Pen sayesinde tablet kullanımı oldukça verimli hale gelecek. Yeni Surface Pen, dokunsal geri bildirimi destekleyecek. Ayrıca kalem ucu daha iyi basınç hassasiyeti için geliştirildi, böylece kullanıcılar incelikli çizimler yapabilecek.

USB-A’dan vazgeçen Microsoft, yüksek hızlı veri aktarımını destekleyecek iki USB-C bağlantı noktasına geçiyor. Surface Pro 8 ayrıca değiştirilebilir SSD’ye sahip.

Yaklaşan etkinlik olası Surface Book, Surface Go ve Surface Pro X yükseltmelerinin yanı sıra Surface Duo 2 ile Microsoft’un bugüne kadarki en dolu sunumlarından biri olabilir. Etkinliği canlı olarak buradan takip edebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir