Square, Apple’ın Tap to Pay için beta testi desteğine başlayacak
  1. Anasayfa
  2. Bilgi

Square, Apple’ın Tap to Pay için beta testi desteğine başlayacak

Bir yıl sonra daha geniş bir sürüm geliyor.

Square Perşembe günü yaptığı açıklamada, Apple’ın Tap to Pay teknolojisini bu yıl içinde şirketin Erken Erişim Programının bir parçası olarak bu yaz gelecek bir beta testi ile desteklemeye başlayacağını duyurdu.

Şu anda bir şirket satışları işlemek için Square’i kullanıyorsa, ödemeleri almak için Square’in tanıdık dongle’ını kullanması gerekiyor. Apple’ın Tap to Pay desteğiyle, iPhone ve Square uygulamasından başka bir şey olmadan büyük miktarda ödemeyi işleyebilmelidir. Yeni program, iPhone kullanıcılarının Square’in satış noktası (POS) uygulaması içinde telefonlarıyla ödeme yapmalarını sağlayacak.

Apple ilk olarak Şubat 2022’de Tap to Pay’i duyurdu ve ilk olarak Square’in rakibi Stripe’ı destekledi. Stripe ile olan ortaklık, Shopify POS uygulamasında yapılan ödemeleri de destekler. Dokun ve Öde özelliği şu anda yalnızca XS ve sonraki iPhone modellerinde mevcuttur ve bununla insanların Square dongle’ı ödemek için dokunarak ödemeyi destekleyen kartları veya telefonları olmasını gerektirmesi yakın zamanda ortadan kalkmayabilir. Pek çok satıcı için çekiciliği, daha fazla ödeme şeklini kolayca almalarına izin vermesidir. Birçok Square kullanıcısı için dongle hala en iyi seçim olabilir.

Square, basın açıklamasında, Erken Erişim Programı için yerlerin sınırlı olduğunu ve programın ne zaman başlayacağını belirtmediğini, ancak programa şu anda Square’in web sitesinden kaydolabileceğinizi söyledi.

New York eyaleti, elektronik için ilk kez ‘onarım hakkı’ yasasını onayladı

Çevirmen

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir