Facebook’un ötesine geçen Meta’daki iç hikaye
  1. Anasayfa
  2. Bilgi

Facebook’un ötesine geçen Meta’daki iç hikaye

Devler Ülkesi, bir dönüşüm anında sosyal medya devini araştırıyor

Vox Media Podcast Network’ün ödüllü anlatı podcast’i Land of the Giants’ın yeni sezonu önümüzdeki hafta 13 Temmuz’da başlıyor. Bu kez, Recode kıdemli muhabiri Shirin Ghaffary ve The Verge editör yardımcısı Alex Heath, hem teknoloji devi hem de ürünlerini kullanan milyarlarca insan için çok önemli bir anda, eskiden Facebook olarak bilinen Meta’nın hikayesini anlatmak için bir araya geldi.

2004 yılında üniversitenin yurt odasından Facebook’u kuran aynı adam olan CEO Mark Zuckerberg’in liderliğinde Meta, bir sosyal medya şirketi olarak karmaşık mirasından internetin geleceğini yeniden şekillendirmeyi amaçlayan fütürist bir metaverse vizyonuna geçiş yapmaya çalışıyor. Bu geçiş, kullanıcılardan, düzenleyicilerden ve hatta kendi eski çalışanlarından gelen eleştiriler tüm zamanların en yüksek seviyesindeyken gerçekleşiyor. Şirketin ve ürünlerinin – Facebook, Instagram, WhatsApp ve diğerleri – küresel demokrasinin işleyişinden gençlerin zihinsel sağlığına kadar topluma zarar verdiğinden endişeliler. Meta’nın çok güçlü olduğunu ve belki de parçalanması gerektiğini düşünüyorlar.

Facebook ve meta

Land of the Giants’ın yeni sezonu, Meta’nın mevcut zorlukları ve inşa ettiği gelecek hakkında size orijinal raporlar sunacak. Şov ayrıca, bir teknoloji devi için cılız bir başlangıç ​​olarak kökeninden kritik anları da keşfedecek. Yardımcı sunucular Ghaffary ve Heath, Meta’nın üst düzey politika yöneticisi Nick Clegg ve WhatsApp’ın başkanı Will Cathcart’ın yanı sıra ihbarcı Frances Haugen ve Zynga kurucusu Mark Pincus gibi şirket dışındaki önde gelen eleştirmenler ve liderler de dahil olmak üzere mevcut ve eski yöneticilerle konuşarak sizi şirketin içine götürecek.

Land of the Giants: The Facebook / Meta Disruption’ın ilk bölümü 13 Temmuz’da çıkıyor. Apple Podcast’lerde, Google Podcast’lerde, Spotify’da veya podcast’lerinizi aldığınız her yerde bulabilirsiniz.

Kaynak: THE VERGE

NASA, yeni ay uzay aracıyla iletişimi yeniden kurdu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir