Olli 2.0 Otonom Otobüsler Toronto Yollarına Hazır
  1. Anasayfa
  2. Gelecek Teknolojileri

Olli 2.0 Otonom Otobüsler Toronto Yollarına Hazır

Toronto şehri, 8 kişilik kapasiteye sahip ve tamamen elektrikli olan Olli 2.0 otonom otobüsünü, Local Motors, Pasific Western ve Transportation ile yaptığı anlaşma ile beraber şehirde kullanıma sunuyor.

Daha önce 3D printer yöntemini kullanarak elektrikli ve sürücüsüz Olli modelini geliştiren Local Motors, yeni otonom sürüş kabiliyetlerine sahip Olli 2.0 ile beraber Toronto yollarında sürüşünü gerçekleştirecek.

Olli
Olli

8 kişiye kadar yolcu kapasitesine sahip olan otobüs, emniyet noktaları ve tekerlekli sandalye rampası gibi erişilebilirlik özelliklerini de bünyesinde barındırıyor. Ayrıca yolculara bilgiler ve güncellemeler hakkında veriler sunan AV sistemine de sahip olan otonom otobüs, ihtiyaç duyulması halinde her an manüel kontrole geçebilme yetkilerine de sahip.

Pilot rota olarak Olli 2.0‘ın, Toronto şehrinin batısında yer alan West Rouge ile Rouge Hill GO istasyonu arası hizmet vermesi belirlenirken, 2021 yılının bahar aylarında yolcu taşımaya başlayacağı belirtiliyor.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

Bir çok işletim sistemine hakim, yüksek donanım bilgisine sahip ve yazılıma büyük ilgi duyan; 2019 yılı Haziran ayında TECH DERGİ ekibine dahil olan Murat Arık, Atatürk Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir