Amazon’un Güvenlik Drone’u, “Always Home Cam” Duyuruldu
  1. Anasayfa
  2. Gelecek Teknolojileri

Amazon’un Güvenlik Drone’u, “Always Home Cam” Duyuruldu

Amazon etkinliğinin en dikkat çekici duyurusu Ring’in uçan drone’u Always Home Cam oldu. Geçtiğimiz yıllarda Amazon’un CEO’su Jeff Bezos, yakında her yere Drone’larla paket teslim edeceğiz demişti. Herkes bunun nasıl olacağını tartışırken, şirket tarafından yeni güvenlik drone’nun tanıtılması dikkatleri üzerine çekti.

Ev güvenlik ürünü olarak tanıtılan Always Home Cam, her zaman görmeye alışık olduğumuz güvenlik kameralarına göre daha kompakt, hafif ve insansız uçuş özelliğine sahip kameralı bir drone olması nedeniyle daha kullanışlı gözüküyor.

Amazon'un Güvenlik Drone'u, "Always Home Cam" Duyuruldu

Evdeki akıllı alarm sistemi izinsiz bir giriş aldığında ev sahibine bir bildirim gönderiyor ve bu arada Always Home Cam otomatik olarak havalanarak girişin algılandığı noktaya hareket ediyor. Aynı zamanda ev sahibi aldığı bildirimle, akıllı telefonundan drone’u kontrol ederek evinin içinde tur atabiliyor ve bildirimin gelmesine sebep olan şeyi görebiliyor.

Always Home Cam ne kadar gürültüyle çalıştığı hakkında şirket tarafından bir bilgi paylaşılmadı. Ürün hakkında hazırlanan tanıtım videosunda bunu duyarak anlamaya çalışsak da bu bizim için yeterli bir bilgi olmuyor. Ürün aktif olarak kullanılmaya başlandığında ne kadar gürültülü olduğu hep birlikte göreceğiz.

Yukarıda da bahsettim, şirket tarafından hazırlanmış kısa bir tanıtım videosu yayınlandı. Bu video da eve bir hırsız giriyor ve Amazon Ring akıllı güvenlik sistemleri devreye giriyor, güvenlik sistemleri ev sahibine bir bildirim gönderiyor ve bu arada Always HomeCam çoktan havalanmış oluyor. Tanıtım videosu bize fazla çocukça geldi ama en azından tanıtılan ürünün mantığını anlamış olduk. Tanıtım videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

249$ lık fiyatıyla tanıtılan Always HomeCam için insanların endişeleri de var. Örneğin bir sosyal medya kullanıcısın “Dünyanın en büyük veri toplama şirketlerinden biri şimdi evinize kameralı bir drone koyuyor. Ne sorun olabilir ki?” demesi akıllara türlü sorular getiriyor.

Diğer Gelecek Teknolojileri hakkında hazırladığımız içeriklere göz atmayı unutmayın! Ayrıca bizi Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz!

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir