Mozilla FakeSpot Çevrimiçi Alışveriş İçin Yapay Zeka Eklentisi
  1. Anasayfa
  2. İnternet
Trendlerdeki Yazı

Mozilla FakeSpot Çevrimiçi Alışveriş İçin Yapay Zeka Eklentisi

Merhaba değerli Tech Dergi takipçileri gün geçtikçe İnternet alışverişlerimiz oldukça artıyor bununla birlikte ürünlerin ve hizmetlerin kullanımı da oldukça yoğun şekilde hayatımıza girmiş durumda özellikle internet alışverişlerimizi ve ödemelerimizi aldığımız hizmetin karşılığında gönül rahatlığı ile yapabilmemiz için teknoloji şirketleri yeni sistemler geliştiriyor, burada en büyük temel amaç müşterilerin aldatılmasını veya mağdur edilmesini engellemektir.

Son zamanlarda adından oldukça söz edilen Mozilla’nın yeni eklentisi FakeSpot’da popülerliğini hergün ikiye katlıyor. Yapay zeka özelliklerinden ilham alarak hayata geçirilmiş oldukça kullanışlı ve gündelik hayatımızda sanal alışveriş ortamlarında bize yardımcı olması için tasarlanan Fakespot ile günümüzde alışverişlerimizi nasıl güvende tutabiliriz gelin beraber inceleyelim.

İnternet’ten alışveriş yapıyorsanız, büyük olasılıkla sahte yorumlar görmüş veya etkilenmişsinizdir. Bu durumda aldığınız ürün veya hizmet istediğiniz gibi çıkmamış ve hayal kırıklığı yaşamış olabilirsiniz. Mozilla tarafından hayata geçirilen bu yeni sistem ile kullanıcıların bu gibi durumlarda mağdur edilmemesi için sistemin çalışması amaçlanıyor.

Son araştırmalara göre tüketicilerin yaklaşık %82’si geçtiğimiz yıl sahte müşteri yorumlarıyla karşılaştı. Bu sayı 18 ila 34 yaş arasındakiler için daha da yüksek bir oranda bu yaş aralığındaki kişilerin ise %92’si internet üzerinde sahte bir yorum okuduğunu bildirdi. 

Dolayısıyla internet üzerinde çok sayıda harika fırsat olmasına rağmen, bu dört ve beş yıldızlı derecelendirmeleri göründüğü gibi değerlendirmemek kelimenin tam anlamıyla FakeSpot’un ne kadar önemli olduğunun karşılığını veriyor. Mozilla’nın yeni bir parçası haline gelen Fakespot , sahte yorumları, güvenilmez satıcıları ve sahte ürünleri filtrelemenizi kolaylaştırarak satın aldığınız her şeyi sevmenizi ve iadelerinizi azaltmanızı sağlar.  Böylece güvenle alışveriş yapabilir sahte ürün ve hizmetlerden uzak durabilirsiniz.

Mozilla FakeSpot Nasıl Çalışır?

FakeSpot, güvenilmez olma olasılığı daha yüksek olanları tespit etmek amacıyla incelemeler arasındaki kalıpları bulmak için yapay zekayı kullanır. Daha sonra derecelendirmeyi ayarlar ve size incelemelerin öne çıkanlarını, artılarını ve eksilerini, fiyat geçmişini ve saygın markaların alternatif ürünlerini sunar. 

Fakespot, şuan için sadece; Amazon, Best Buy, eBay, Sephora, Walmart ve Shopify web sitelerinde çalışır.

ancak ilerleyen zamanlarda Global anlamda birçok büyük Mağazanın ve Alışveriş sitesinin Programına dahil edilmesi için tanıtımlar ve çalışmalar devam ediyor Mozillan’ın yaptığı bu büyük devrim ile yaklaşık olarak 3 yıllık bir sürecin sonunda Dünyada birçok kişinin hayatına girmesi bekleniyor.

Fakespot ayrıca iOSAndroidChromeEdgeSafari ve tüm Chromium tarayıcılarında da mevcuttur. Ayrıca hiçbir şey indirmeden, desteklenen bir web sitesi ürün bağlantısını Fakespot Analizör Çubuğuna girebilirsiniz.

Mozilla FakeSpot Çevrimiçi Alışveriş İçin Yapay Zeka Eklentisi

Fakespot, en iyi alışveriş deneyimi için Firefox eklentisini veya tercih ettiğiniz tarayıcıyı kullanmanızı önerir. Geriye kalan adımlar eklentiyi kullanmak içindir.

Amazon, Best Buy, eBay, Sephora, Walmart veya Shopify Web Sitelerinde Alışverişe Başlamanın Tam Zamanı.

Fakespot’u Firefox’a ekledikten sonra Amazon, Best Buy, Sephora ve Walmart’taki ürün görsellerinde Fakespot İnceleme Notlarını göreceksiniz. eBay ve Shopify’da satıcı puanlarını göreceksiniz. Bu sitelere göz atarken veya arama yaparken Fakespot her zaman yanınızda olacak. Bir ürün seçtiğinizde Fakespot, pazara bağlı olarak daha fazla bilgi sağlayacaktır. Böylece ürünler konusunda size kılavuz olacaktır.

Şuan için FakeSpot şu şekilde çalışmaktadır;

  1. Amazon: İnceleme Notları, Düzeltilmiş Yıldız Derecelendirmesi, İncelemede Öne Çıkanlar, Satıcı Puanları.
  2. Walmart: İnceleme Notları, Düzeltilmiş Yıldız Derecelendirmesi, Satıcı Değerlendirmeleri.
  3. Best Buy: İnceleme Notları, Düzeltilmiş Yıldız Derecelendirmesi.
  4. Sephora: Notları İnceleme, Düzeltilmiş Yıldız Derecelendirmesi.
  5. eBay ve Sephora: Yalnızca Satıcı Puanları. 

FakeSpot İnceleme Notları ile Ürünleri Değerlendirin.

Fakespot İnceleme Notları, ürünün değil, yorumların ne kadar güvenilir olduğunu gösterir. Böylece gerçek kullanıcı yorumları ile güvenli alışveriş deneyimini yaşamanıza yardımcı olur.

Mozilla FakeSpot Çevrimiçi Alışveriş İçin Yapay Zeka Eklentisi

A ve B: Güvenilir İncelemeler.

C: Güvenilir ve güvenilmez incelemelerin karışımı.

D ve F: Güvenilmez yorumlar, başka bir görüş isteyin.

Fakespot ayrıca tarayıcı eklentilerinin herkese uygun olmadığını biliyor, bu nedenle Fakespot Analizör Çubuğu ile ürün bağlantılarını kopyalayıp yapıştırabilir ve bir Fakespot Analiz Raporu alabilirsiniz. Böylece hangi platform üzerinde olursanız olun FakeSpot yanınızda oluyor.

Ayrıntıları Önemsiyor musunuz?

Fakespot Analiz raporunuzu almak için ürün sayfasındaki “Yorumları Analiz Et” butonuna tıklayın. Fakespot Analizör Çubuğunu kullandıysanız aşağı kaydırın. Üretken Yapay Zekanın Avantaj ve Dezavantajlarını görün. Evet bunları Fakespot’un yapay zekası yazdı ve size İncelemede Öne Çıkanlar, Sahte İnceleme Analizi, Faydalı Bilgiler, İnceleme Sayısı ve Fiyat Geçmişi gibi ayrıntıları da gösterecektir.

Mozilla FakeSpot Çevrimiçi Alışveriş İçin Yapay Zeka Eklentisi

Mozilla’nın amacı ilk gününden itibaren güvenilir bir internettir. Fakespot, tüketicilere bilinçli çevrimiçi alışveriş kararları verme yetkisi veriyor. Hep birlikte, insanı ön planda tutan, daha şeffaf ve güvenilir bir dijital pazarın yolunu açmayı umuyoruz. Bu yüzden siz değerli Tech Dergi kullanıcılarına FakeSpot İncelemesini sunmak istedim. Daha güvenli ve keyifli alışverişler için FakeSpot kullanmanızı tavsiye ediyorum henüz Ülkemizde ki büyük Alışveriş sitelerine girmiş olmasada yakın zamanda bu mümkün olacak takipte kalmak için Mozilla Blog merkezine katılın ve yeniliklerden haberdar olun.

Bir başka konuda görüşmek üzere takipte kalın güncel kalın.

Yeniliklerden ve güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Tech Dergi Twitter adresimizi takip etmeyi unutmayın.

GÜNCEL KONULAR:

Hongqi E-HS9 Türkiye’de!

Merhaba ben Murat, 27 yaşındayım evli ve bir çocuk babasıyım. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven birisiyim, Tech Dergi'de tecrübem dahilinde sizlere yenilikler ve güncel gelişmeleri aktarıyor olacağım. İletişim E-Posta Adresi: murattimur@techdergi.net

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir