Micron Bellek İçin Yeni Bir Rekor : 6024 Mhz Ballistix !
  1. Anasayfa
  2. Genel

Micron Bellek İçin Yeni Bir Rekor : 6024 Mhz Ballistix !

Dünyanın önde gelen çipset ve bellek üretici markası olan Micron‘un oyunculara yönelik kurduğu alt firması Ballistix, yeni bir rekora imza attı.

Bellek ve hafıza çözümleri üreten ABD’li marka Micron, oyuncuları hedeflediği yüksek performanslı Ballistix Elite serisi bellekleri ile son aylarda dikkat çeken denemeler yapıyor. Firmanın çipsetleri üzerinde gerçekleştirdiği son hız aşırtma denemesi etkinliği yeni bir rekorla sonuçlandı.

micron ballistix

Normal şartlarda 4000 MHz hız sınırlarında CL 18 değerinde çalışan Ballistix Elite 4000’in 8 GB solo belleği ASUS‘un X570 ROG IMPACT modelli anakartı üzerinde çalıştırıldı. İşlemci olarak da anakart üzerinde yer alan Ryzen 5 3600X ile sistemin hız denemeleri test edildi. Sistemin soğutması için de sıvı azot kullanıldı.

donanım

Micron Ballistix Bellek Üzerinde Rekor Sonuçlar!

Uzun süreli yapılan denemeler sonunda Micron’un bellek frekansı 6024 MHz’de stabil kaldı. Ayrıca bu hız aşırtma denemeleri Micron’un son 5 ay içindeki 3. “overclock” rekoru niteliğini taşıyor.

6024 mhz micron

Bu tür hız sonuçları oyuncular dahil pek çok kullanıcıyı heyecanlandırsa da test sonuçlarının günlük hayatta kullanılması pratik değil. Yani şu aşamada pratikte geçerliliği olmayan bu testler uzun vadede olumlu sonuçlar taşımıyor. Ancak bu sonuçlara yine de ulaşmak isteyen kullanıcılar için Ballistix Elite kitlerinin XMP ile sunulan desteği sayesinde tatmin edici sonuçlara zahmetsizce erişebilirler.

Diğer haberlerimize daha hızlı ulaşmak için bizi takip etmeyi unutmayın!

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir