Netflix, ABD’de reklam destekli yeni plan için aylık fiyat belirledi
  1. Anasayfa
  2. Genel
Trendlerdeki Yazı

Netflix, ABD'de reklam destekli yeni plan için aylık fiyat belirledi

Son dönemde hızla üye kaybeden Netflix, önümüzdeki ay reklamlarla video akışı hizmetinin ilk sürümünü sunacak.

Son dönemde hızla üye kaybeden Netflix, önümüzdeki ay reklamlarla video akışı hizmetinin ilk sürümünü sunacak. Şirket, maliyet bilincine sahip izleyicilere, ticari kesintilere katlanmak karşılığında şovlarının çoğunu büyük bir indirimle izleme şansı verecek.

Dünya çapında yaklaşık 221 milyon müşterisiyle baskın abonelik akış hizmeti olmaya devam eden şirket, abonelerdeki düşüşü tersine çevirmeye çalışırken, reklam destekli hizmetin 3 Kasım’da piyasaya çıkması planlanıyor.

Netflix, ABD'de reklam destekli yeni plan için aylık fiyat belirledi

Yeni reklamlı video akış hizmeti ABD’de aylık 7 ABD Doları karşılığında satışa sunulacak. Başlangıçta ABD, İngiltere, Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Meksika, Güney Kore ve İspanya dahil olmak üzere 12 ülkede izleyicilere sunulacak.

Bu planı tercih eden kullanıcıların lisanslama şartları gereği tüm içerikleri izleyemeyecekleri, en yüksek çözünürlük olarak 720p’yi seçebilecekleri, her saat için 4 ila 5 dakika sürecek şekilde reklamlar ile karşılaşacakları ve içerikleri çevrimdışı izlemek için premium planı satın alması gerekiyor.

Netflix’te reklam almayı tercih eden müşteriler için, programlarının öncesinde yada izleme sırasında 15 ila 30 saniyelik reklamlar gösterilecek. Ayrıca şirket, zaman içinde daha alakalı reklamlar göstermeye yardımcı olması için kullanıcıdan doğum tarihi ve cinsiyet bilgisi sağlanması üzerinde çalışacağını da bildiriyor.

Netflix’in COO’su Greg Peters geçtiğimiz günlerde yapılan bir konferansında “İyi bir artımlı reklam geliri ile daha düşük bir tüketiciye yönelik fiyatın, hem üyeliği büyütmemize hem de zaman içinde gerçekten önemli bir artımlı gelir ve kar akışı oluşturmamıza olanak sağlayacağına kesinlikle inanıyoruz.” dedi.

Bazı analistler, reklam destekli yeni planın müşteri büyümesini önemli ölçüde artırıp artırmayacağı veya reklamsız müşterilerin daha ucuz planlara geçmesine neden olup olmayacağı konusunda şüpheci.

Netflix, yeni reklamlı hizmetinin eskisinden daha geniş bir kitleye erişilebilir kılacağını umuyor. 

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir