Instagram’ın Masaüstü DM Görüntüleri Ortaya Çıktı!
  1. Anasayfa
  2. Genel

Instagram’ın Masaüstü DM Görüntüleri Ortaya Çıktı!

Instagram’ın masaüstü sürümüyle alakalı DM görüntüleri geçen şubat aylarında ortaya çıkmıştı. Ancak ortaya çıkan görüntüler mobil tarayıcıda nasıl bir deneyim olacağını bizlere göstermişti. Bu kez masaüstü deneyimin nasıl olacağı net bir şekilde ortaya çıktı. Jane Manchun Wong, Twitter hesabından yeni görüntüleri paylaştı. Sızdırılan yeni görüntülerle birlikte detayları da belli olmaya başlayan Instagram masaüstü DM özelliği hakkında şirket cephesinden yapılmış bir açıklama ise henüz yok.

Instagram'ın Masaüstü DM Görüntüleri Ortaya Çıktı!

Uygulama analisti ve Silikon Vadisi‘nde görevli Jane Manchun Wong, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla sosyal medya platformlarının gelişim ve yeniliklerini, kullanıcılar ile yayınlıyor. Wong, kısa süre önce paylaştığı Instagram masaüstü DM görüntüleri ile de bunun nasıl bir deneyim olacağını da bizlere göstermiş oldu. Wong’un yaptığı paylaşımlarda, uygulamanın DM kısmının Facebook Messenger ile oldukça benzer olduğu da dikkat çekti.

Hali hazırda bir Windows masaüstü uygulaması bulunan Instagram, bu uygulama ile hedeflediği kitleyi henüz yakalayamadı. Yapacağı bu yeni hamle ile hedef kitleye ulaşmaya çalışıyor.

Instagram'ın Masaüstü DM Görüntüleri Ortaya Çıktı!

Söz konusu özelliğin eklenmesi halinde, tarayıcı üzerinden Instagram açıldığı zaman tıpkı telefonlarda olduğu gibi sağ üst köşede bulunan “Direkt Mesaj” simgesiyle mesajlara ulaşılması bekleniyor. Bilindiği üzere, Facebook mesajlarına masaüstü sitesi dışında Messenger sitesi üzerinden de erişilebiliyor. Buna benzer bir özelliğin masaüste Instagram DM için de uyarlanması mümkün gibi görünüyor.

Bilgisayar başında uzun süre vakit geçiren kullanıcıların kullanması hedeflenen bu yeni özelliğin, WhatsApp Web ve Messenger gibi benzer masaüstü uygulamalarının yanında yer edinip, yaygınlaşması bekleniyor.

instagram-dm-for-web

Diğer haberlerimize ulaşmak için bizi takip etmeyi unutmayın!

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir