Dünyanın İlk HDR Sanal Gerçeklik Gözlüğü: Panasonic VR
  1. Anasayfa
  2. Genel

Dünyanın İlk HDR Sanal Gerçeklik Gözlüğü: Panasonic VR

Son senelerde oldukça gelişen ve popüler hale gelen sanal gerçeklik teknolojisi insanlara yeni deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Bu konuda iddialı olan ve sanal gözlük geliştirmeye devam eden firmalardan biri de Panasonic. Şirket, Tüketici Elektroniği Fuarı’nda tanıttığı ilk HDR Sanal Gerçeklik gözlüğüyle iddiasını kanıtlayacak gibi duruyor.

Dünyanın İlk HDR Sanal Gerçeklik Gözlüğü: Panasonic VR

Panasonic Tarafından İlk HDR Gözlük

Giyilebilir teknoloji sektörü gün geçtikçe pazar yelpazesini büyütüyor ve gelişiyor. Panasonic şirketi, CES 2020 fuarında tanıttığı yeni sanal gerçeklik gözlüğü, dünyanın ilk HDR gözlüğü unvanını taşıyor.

Yeni tanıtılan gözlükler sayesinde kullanıcılar artık geleneksel bir ekrana kıyasla içeriği daha geniş bir renk ve parlaklık aralığında görebilecek.

Tasarımı da Dikkat Çekiyor

Gözlüğün tasarımı Steampunk‘a benziyor. Güneş gözlüğünü andıran tasarım şık ve diğer sanal gerçeklik gözlüklerine göre daha kullanışlı duruyor. Ayrıca kayışlarında barındırdığı kulak içi kulaklıklar sayesinde herhangi bir ek donanıma ihtiyaç duymadan sesleri almanız mümkün. Her göz için 1,3 inçlik OLED ekranla gelecek olan gözlük, her bir ekran için 2560X2560 piksel çözünürlük sunuyor. Yenileme hızı da 120 Hz olacak.

Bu gözlük ayrıca dünyanın ilk HDR sanal gerçeklik gözlüğü özelliğini taşıyor. HDR teknolojisi ile renk ve çözünürlük değerleri görüntüye derinlik ve parlaklık katıyor. Panasonic, bu konuda oldukça önemli bir işe imza atıp rakiplerinden sıyrılıyor.

ilk HDR Sanal Gerçeklik

Diğer yazılarımızdan ilk siz haberdar olmak için instagram hesabımızdan bizi takip etmeyi unutmayın!

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir