İHTİYACA GÖRE OYUN BİLGİSAYARI EXCALIBUR’DA!
  1. Anasayfa
  2. Genel

İHTİYACA GÖRE OYUN BİLGİSAYARI EXCALIBUR’DA!

En yeni donanım teknolojilerini kullanan ve bunu kullanıcılarına başarılı bir şekilde ileten Excalibur, “oyun bilgisayarı özelleştirme” ile bilgisayar toplama işleminin en güvenilir ve profesyonel halini sunuyor. İhtiyacınıza göre bir oyun bilgisayarında aradığınız birçok donanım seçeneğini oyun severlerle buluşturan Excalibur, özelleştirme sistemi ile yepyeni ve güncel bir kullanıcı deneyimi vadediyor.

İHTİYACA GÖRE OYUN BİLGİSAYARI EXCALIBUR’DA!

Günümüz oyun dünyasında; oyundan zevk almak ve kazanmak için güçlü bilgisayarlar kullanmanız gerekiyor. Bilgisayar teknolojileri ve oyuncu donanımları da gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Oyundaki kişisel deneyimin yanı sıra rekabet üstünlüğü ve avantaj da oyuncular için önemli bir faktör. Oyuncular da bu avantajı sağlayabilmek için bilgisayarlarının performanslı olmasını isterler. Her oyuncu kendi tercihlerine göre farklı oyun bilgisayarı yaratma ihtiyacı duyar.

Almak isteyeceğiniz sistem ister masaüstü, ister laptop olsun, özelleştireceğiniz bilgisayarlarınız için birçok donanım seçeneği arasında karar vermeniz gerekir. Peki, “kendinize özel oyun bilgisayarı” oluştururken neler önemlidir, nelere dikkat edilmelidir?

Casper Excalibur

Oyun bilgisayarı sahibi olmak isteyenler yüksek performans ve güçlü donanımlara ihtiyaç duyar. Özellikle yeni çıkan oyunları oynamayı seviyorsanız, her bir detayı en ince ayrıntısına kadar düşünmeli, birbiriyle uyumlu şekilde çalışacak donanımları bir araya getirmelisiniz. Özelleştireceğiniz bilgisayarda hard disk, ekran kartı, ana kart, RAM gibi ana bileşenlerle birlikte soğutma sistemini, bağlantı kablolarını da ayrıca özenle seçmeniz gerekir.  Ayrıca oynamak istediğiniz oyunlara göz atarak ortalama bir sistem gereksinimlerini de belirlemeniz gerekir.

İşlemci Seçimi

İyi bir işlemci seçerek diğer donanımların performansları sınırlanmadan performansa odaklanabilirsiniz. Bu nedenle çok çekirdekten oluşan, yeni nesil işlemcileri değerlendirmelisiniz. Intel 10750H serisi gibi yüksek performans sunacak bir işlemciyle üst düzey bir başlangıç yapabilirsiniz.

GPU Seçimi

Her oyuncu, oyunların etkileyici grafiklerini herhangi bir sınırlama olmaksızın görmek ister. Bundan dolayı GPU seçiminizde GTX 16 ya da RTX 20 serisinden bir model seçebilirsiniz.

RAM ve Depolama Seçimi

Öncelikle sisteminizde akıcı bir performans elde edebilmek için minimum 16 GB RAM kullanmalısınız. Bu sayede ilerleyen dönemlerdeki ek RAM ihtiyacınızı da başlangıç itibariyle karşılayabilirsiniz. Depolama alanında ise SSD gibi yeni nesil teknolojileri tercih etmeniz gerekir. Depolama alanının ne kadar olduğunu ise kendi gereksinimlerinize göre seçebilirsiniz. 512 GB SSD başlangıç ideal olacaktır.

İHTİYACA GÖRE OYUN BİLGİSAYARI EXCALIBUR’DA!

Gaming Monitör Seçimi

Şüphesiz her oyuncu ekran kartının sunacağı eşsiz grafikleri, etkileyici bir şekilde görmek istiyor. Bu durumda monitörünüzün Full HD desteği sunması ve sizin için uygun büyüklükte olmasına dikkat etmelisiniz.

Excalibur ile Özelleştir, Kendi Oyun Bilgisayarını Yarat!

Özelleştirilebilen oyun bilgisayarı Excalibur’da ihtiyaç ve performansınıza uygun birçok donanım seçeneğini inceleyebilirsiniz. Ayrıca kendinize en ideal oyun bilgisayarını yaratabilirsiniz. Hem laptop hem de masaüstü modellerinde geçerli olan “özelleştirme” özelliği ile oyun bilgisayarınıza Casper güvencesi ile sahip olabilirsiniz.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir