Sanal Çağın En İyi 5 Mobil Arkadaşlık Uygulaması
  1. Anasayfa
  2. İnceleme

Sanal Çağın En İyi 5 Mobil Arkadaşlık Uygulaması

uygulama

Sanal iletişimin arttığı çağımızda insanların mobil uygulamalara olan ilgisi arttı. Gittikçe artan sosyal medya uygulaması da insanların birbirleriyle tanışmalarını kolaylaştırmak adına bu yönde yeni uygulamalar ortaya çıkarmıştır.  Bu yazımızda sizlere uzakları yakın eden, hem başka ülkelerden hem de yakınınızdaki insanlarla arkadaşlık kurabileceğiniz 5 online arkadaş edinme uygulamasından bahsedeceğiz.

1.SLOWLY

SLOWLY alışagelmiş sosyal medya veya flört uygulamalarından değil, uygulamanın kendi tabiriyle geleneksel mektup arkadaşlığını akıllı telefona getiriyor. Bu uygulama anlık mesajlaşma çağında yaşayan ve anlamlı konuşmalar yapmayı özleyen kişiler tarafından geliştirildi. Eşleşmeler dil ve ortak ilgi alanlarına göre yapılmakta. Her gün izin verdiğin mektup arkadaşların ile belirli sayıda fotoğraf ve ses paylaşabilme imkanı da sunuyor. SLOWLY, yabancı dilimizi geliştirmeye yardımcı olurken aynı zamanda kendi ülkemizden ve ya farklı ülkelerden insanlarla arkadaşlık kurmamızı ve özlediğimiz mektup arkadaşlığını bize sağlıyor. SLOWLY uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz.

Sanal Çağın En İyi 5 Mobil Arkadaşlık Uygulaması

2.BOTTLED

BOTTLED uygulamasıda SLOWLY uygulamasına benzer bir uygulama tek farkı biri mektubu zarfta biri şişede gönderiyor. Evet evet bir adada yalnız kalmışsınız elinizde bir kağıt bir kalem ve bir şişe… Bir mektup yazıp boş bir şişeye koyarak birinin bulmasını umarak denize atıyorsunuz. Uygulamayı kullanan rastgele birisi, dünyanın her yerinden şişenizi bulabilir ve mektup arkadaşınız olabilir. Şişenizi sakladıklarında, artık onlarla sohbet edebilir ve arkadaş olabilirsiniz. Kişi şişenizi reddettiğinde, şişe denize geri döner ve başkası onu bulur ve saklamaya veya reddetmeye karar verir. Aynı şey sizin için de geçerlidir. Uygulamanın ara yüzünde, dünyanın herhangi bir yerinden rastgele şişe mesajlarını saklayıp saklamayacağınıza karar vereceğiniz bir deniz bulunmaktadır. Aradığınız
bir arkadaş ya da sadece mektup arkadaşı ise BOOTLED sayesinde edinebilirsiniz. BOOTLED uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz.

Sanal Çağın En İyi 5 Mobil Arkadaşlık Uygulaması

3.INTERPALS

5 Milyon kullanıcıya sahip INTERPALS uygulamasıda ingilizcesini geliştirmek için yabancılarla konuşma yapabileceğiniz bir uygulama. Yerli ve yabancı yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz. İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Japonca, Korece, Arapça, Türkçe ve daha fazla dil öğrenmek için, o dili konuşan insanlarla pratik yapmak için oldukça iyi bir uygulama. Sadece yabancı dil öğrenmek için değil yeni insanlarla tanışıp arkadaşlık kurabileceğiniz güzel bir uygulama. INTERPALS uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz.

Sanal Çağın En İyi 5 Mobil Arkadaşlık Uygulaması

4.ABLO

ABLO uygulaması da İNTERPALS gibi dünyanın her noktasından insanlarla çevrimiçi sohbet edebilme ve dil geliştirmeye yönelik bir uygulama. Çevrimiçi çeviri özelliği ile sizin Türkçe yazdığınız bir mesaj otomatik çeviri özelliği ile karşı tarafa iletilebilir ve karşı taraf sizden gelen mesajı kendi dilinde okuyabilecek ve yanıt verebilecektir. Konuşmaları hem anadilinizde hem de karşı tarafın dilinde görüp, cümle yapılarını , kelime anlamlarını inceleyebilirsiniz. Otomatik tercüme yapan ABLO uygulaması ile hem arkadaş edinebilir hem de dilinizi geliştirebilirsiniz hatta görüntülü sohbet ederek tercümenize katkı sağlayabilirsiniz. ABLO uygulamasında yazılı sohbet veya görüntülü sohbet sırasında sizi rahatsız edecek herhangi bir davranış görürseniz şikayet edebilirsiniz. ABLO uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz.

Sanal Çağın En İyi 5 Mobil Arkadaşlık Uygulaması

5.HAPPN

Evet son olarak bahsedeceğimiz uygulama HAPPN. HAPPN uygulaması; konum tabanlı çalışan bir yapıya sahip. Diğer uygulamalara göre uzaktaki insanlarla konuşarak değil de yaşadığınız yerdeki doğru insanı bulmanızı hedefleyen bir uygulama. Uygulamanın dayandığı temel, bir yerlerde karşılaştığınız ve hoşlandığınız fakat konuşup tanışamadığınız ya da tanışmaya fırsat bulamadığınız insanlarla sizi buluşturmasıdır. Yolunuzun kesiştiği, gün içinde sürekli gördüğünüz fakat iletişim kurmak için fırsatınızın olmadığı kişilerle  artık kolayca tanışabilme ve arkadaş olabilme imkanı sunuyor. Uygulamayı Play Store ve ya App Store’dan indirebilirsiniz.

Sanal Çağın En İyi 5 Mobil Arkadaşlık Uygulaması
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir