Viewsonic ViewBoard NotePad İncelemesi
  1. Anasayfa
  2. İnceleme

Viewsonic ViewBoard NotePad İncelemesi

Viewsonic diğer woodpad serileri gibi bu çizim tabletinde de bambu kullanarak hafif, harika görünümlü ve dayanıklı bir ürün ortaya çıkartmış. Uzaktan Eğitim başta olmak üzere, konferanslar, görsel çizimler ve aklımıza gelemeyecek birçok sektörde fazlasıyla işimize yarayacak tablet olan ViewBoard NotePad tabletimizi gelin detaylıca inceleyelim.

Kutu İçeriği ve Ürünün Görünümü

Ürünü kutusunu açtığımızda öncelikle karşımıza başlangıç kitapçığı (kullanım kılavuzu) çıkıyor. Hemen altında ise bambu görünümüyle tabletimiz bizi karşılıyor. Tabletimizin altında ise bir adet gerçek kalem bizi karşılıyor. (Evet gerçek diyoruz çünkü bu daha önce kullandığınız çizim tabletleri gibi değil. Nedenini yazımızın devamında okuyacaksınız.) Kalemin yanında bir paketin içerisinde 2 adet yedek kalem ucu, kalem ucu çıkarıcı ve 2 adet çift taraflı bant bulunuyor ve onun hemen altında ise bir not defteri ve 1 metreden uzun USB kablosu bizi karşılıyor.

Kutu içeriğine değindikten sonra ürüne bir de yakından bakalım.

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi tabletimizin üstü bambudan yapılmış 7.5” aktif alana ve oldukça akıcı bir yüzeye sahip. Üst kısmında kalemi takabilmeniz için bir yer bulunuyor ve onun hemen yanında tabletimizi bilgisayara bağlamak için USB Tip B Mini portu bulunuyor. Altına baktığımızda ise hissiyatı hoş kaydırmaz bir yüzey ve hemen o yüzeyin 4 köşesine kaydırmaz bantlar yerleştirilmiş. Yine alt yüzeyde ürünün isminin ve ürün kodlarının bulunduğu etiket bulunuyor.

Kalemi inceleyecek olursak; Ink Pen olarak adlandırılan bu kalem bildiğiniz tükenmez kalemlerden. Evet yanlış duymadığınız bu gerçek bir kalem. Dilediğiniz kağıda bu kalem ile yazabilirsiniz. Oldukça zarif olarak tasarlanmış kalem siyah renkte ve malzeme kalitesi çok iyi seviyede.

Not Defteri ise, kağıt kalitesi olarak muhteşem diyebiliriz. Her sayfasında kabartma olarak viewsonic logosu bulunuyor ve kalitenin adresini bizlere gösteriyor. ? Not defterinin ölçüleri, tabletin aktif alanıyla birebir uyumlu böylelikle bu not defterini aktif alana sabitleyerek yazdığımız, çizdiğimiz her şeyi hem not almış olacağız hem dijitalleştireceğiz. Ayrıca bu not defteri bittiğinde, aynı ölçülerde farklı bir not defterini tekrar bu yüzeye yerleştirerek kullanabilirsiniz. (Dilediğiniz kağıdı bu tablet ile kullanabiliyorsunuz. İster bir not defteri ister bir A4 kağıdı.).

Peki ViewBoard NotePad neden bu kadar özel?

Bu tablet kağıda yazdığınız yazıları dijitalleştiriyor ve ekranlarınıza yansıtıyor. Özel kalemi sayesinde dilediğiniz kağıda yazdığınız yazılar, çizimler ve çalışmalar dijitalleşerek ekranlarınıza geçiyor.

Kişisel Deneyimler

Tableti sizlere anlatabilmek için bir süredir kullanıyorum. Tabletin aktif alanları üzerine yerleştirdiğim, paketin içerisinde çıkan not defterine aldığım tüm notları bilgisayarımda açık olan ekrana geçtiğini ilk başta büyük bir şaşkınlıkla izledim. Çünkü daha önce deneyimlediğim çizim tabletlerinden farklı olarak bir kağıda yazıyor ve bu kağıdı da saklayabiliyor olmam bu şaşkınlığa sebep oldu. Kalemin akıcılığı baskıyı eğimi tamamıyla dijitalleştirmesi oldukça verimli(Bu yönden beklentim ürünü kullanmadan önce çok düşüktü.). Tabletin kendi web sayfasında bulunan sürücüyü indirerek, kalemin hassasiyetini, aktif alanın ekran üzerinde bulunan hangi alanlarda aktif olabileceğini ayarlayacağınız ayarları kolaylıkla yapabilirsiniz.

Özellikle uzaktan eğitim öğrencileri ve eğitimcilerimizin çok işine yarayacağını düşünüyorum. Eğitimcinin kağıt üzerinde çözdüğü soruları, uzaktan eğitimi izleyen öğrencilerin ekranda izleyebilmesi ve eğitimcinin bu soruları hem kağıt üzerinde hem ekranda görerek çözmesi muhteşem bir kolaylık ve eğitimin performansının artışını sağlayacaktır. Aynı şekilde uzaktan eğitim alan öğrencilerin bir soruyu bu tablet ile çözerek , hem defterine çözdüğü soruyu not almış olacak hem dijitalde çözmüş olacak.

Bir kağıda yazdığınız, çizdiğiniz her şeyi dijitale çevirebilmek mükemmel bir yaratıcılıkta verecektir diye düşünüyorum.

ViewBoard NotePad kalem ve not defteri

ViewBoard NotePad Teknik Özellikleri

Tabletimiz, elektromanyetik titreşim teknolojisiyle 7.5”, 5080 LPI dijital çözünürlüklü aktif alana sahip. Yüksek çözünürlük ve 0,25mm lik hassasiyet ile günlük kullanım için mükemmel bir tablet.

Tabletin yanında gelen kalemimiz ise 4096 kademeli basınç seviyesine sahip. ±60 derece eğim verebildiğimiz kalemimiz yüksek bir raporlama seviyesine sahip. Kalemimizin rapor hızı ise 244pps. Kalemimizin mürekkepli olmasından dolayı, Standart D1 tükenmez kalem mürekkep kartuşunu kolay ve hızlı bir şekilde değiştirerek uzun süre kullanabilirsiniz.

DOKUNMATİK

Teknoloji:Elektromanyetik titreşim
Dokunmatik Kalem:Pilsiz
Dijital Çözünürlük:5080 LPI
Yazı Tepkisi:250 PPS
Hassaslık:0,25 mm
Basınç Kademesi:4096 Kademe

UYUMLULUK

PC:Windows 7 ve sonraki sürümler  
Mac:MAC OS X10.4 veya sonraki sürümler  

BOYUTLAR (G X Y X D) (INç / MM)

Fiziksel (inç / mm):200 x 170 x 7,5 mm

KUTU İÇERİĞİ

VB Grafik Tablet x1, Ink Pen x1, USB kablosu x1, Uç Klipsi x1, Yedek Mürekkep x2, Hızlı Başlangıç Kılavuzu x1
Woodpad Paper tüm kağıtlarla sorunsuz şekilde çalışır

Sonuç Olarak ViewBoard NotePad Hakkında Düşüncelerim

Özetle ViewBoard NotePad elime ulaşmadan önce, bir kağıt üzerinde yazılan çizilen şeylerin dijitalleşmesinin çok fazla verimli olmayacağı yönündeydi. Fakat hiç öyle olmadı, bu tablet düşüncelerimin ne kadar da gereksiz olduğunu kanıtladı. ViewBoard NotePad kullanmadan önce kullandığım grafik tabletlerinde yaşadığım en büyük sorun, kalemi kaldırdıktan sonra tekrar aynı yerden başlamaktı.

ViewBoard NotePad ile bir kağıt üzerinde yaptığım çizimlerde nerede kaldığımı görerek çizime devam ettiğimden bu sorunla karşılaşmadım ve daha verimli sonuçlar aldım. Bir kağıda yazmanın rahatlığını ve bunu dijitale dönüştürme kolaylığını sunan bu tablet, özellikle uzaktan eğitimi kullanan eğitimcilerin ve öğrencilerin çok fazla işine yarayacağını rahatlıkla söyleyebilirim. Matematik, Geometri, Fizik, Kimya vb. derslerin şekil, grafik, sayı vb. çizimlerini hem kağıt üzerinde çizmek hem dijitalde öğrencilere ya da eğitimcilere gösterebilmek eğitim verimliliğini mutlaka arttıracaktır.

Bağlantıyı kullanarak Viewsonic ViewBoard NotePad sayfasını ziyaret ederek daha yakından inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

Corsair Katar Pro Oyuncu Faresi [İnceleme]

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir