1. Anasayfa
  2. İnceleme

Bloody W70 MAX Kablolu Optik Oyuncu Faresi İncelemesi

Bloody W70 MAX Kablolu Optik Oyuncu Faresi İncelemesi

Yeni inceleme konuğumuz Bloody W70 MAX oyuncu faresi. Evet artık oyuncu faresi inceleme konusunda tecrübelerimizi sizlerde biliyorsunuz ??ve her seferinde yeni inceleme konuklarımız bizleri fazlasıyla heyecanlandırıyor.?

Bloody W70 Max sahip olduğu onlarca özellikle birlikte birçok rakibini alt etme kabiliyetine sahip. Bloody A4Tech markası olmasıyla birlikte, kaldırma mesafesi ayar (LOD) switch’inden tutunda BC3332-A 10K Sensöre kadar tam anlamıyla harika. Gelin lafı daha fazla uzatmadan incelememize geçelim.

Bloody W70 Max kutusu ve kutu içeriği

Kutumuzun dışı oldukça dikkat çekici ve bol bilgiler içeriyor. Kutunun ön yüzünde büyükçe oyuncu faremizi, ve hemen altından gümüş ve altı renkleriyle yazılmış W70 Max yazısını görüyoruz. Ön yüzün üst kısımlarında Ultra core özelliği ve 15 noktalı animasyonlu rgb aydınlatma ibarelerini görüyoruz, en alta geçtiğimizde ise Sensör, Hz bilgisi, bellek boyutu, cpi, ips acc gibi bilgileri görüyoruz.

Sağ tarafına baktığımızda bizleri en üstte Powered By A4Tech logosu selamlıyor, aşağıya doğru baktığımızda ise silah modu, kaydırma tekerleği gibi özelliklerden bahsediliyor.

Kutumuzun sol tarafını çevirdiğimizde ise yine sağ tarafta olduğu gibi A4Tech logosu ve hemen altına doğru cihazın tüm özellikleri yazıyor.

Kutunun arkasına baktığımızda, en üstte Bloody logosunu görüyoruz altında ise bir çok bilgi listelenmiş, bu bilgileri sizlere incelememiz içerisinde fazlasıyla değineceğiz. Hızlıca bahsedecek olursak, Bloody W70 Max sahip olduğu sensörlerden, çift performans switchinin bulunmasından, mesafe ve diğer özelliklerin ne anlama geldiğinden bahsedilmiş. Aynı zamanda Bloody W70 Max ait sürücünün nasıl indirileceğine de burada yer verilmiş.

Kutunun tekrar ön yüzüne dönüyoruz çünkü bu kısımda benim çok sevdiğim tasarım özelliklerinden bir tanesi var, pencereli bir kutu ?. Kutumuzun ön kapağını açıyoruz ve Bloody W70 Max bize oradan bakıyor ben buradayım hadi paketi açsana der gibi. Kutunun kapağında ise gizli silah modundan bahsediliyor. Makrolar, sniper modları daha neler neler var o kadar var ki anlatması çok heyecanlı olacak.

Kutunun üstüne baktığımızda Bloody logosu ve sloganı görüyoruz “Ultimate Gaming Gear” Altında ise paket içeriği, sistem gereksinimleri, birkaç uyarı metni ve logosunu görüyoruz.

Bu arada ilk defa bu kadar uzun kutu incelemesi yaptık. Çünkü çok fazla detay var. ?

Kutu içerisinde ise; Bloody W70 Max, kullanım kitapçığı, Bloody W70 Max yazılını indirebilmeniz için bir kağıt ve Bloody logosunun bulunduğu stickerlar çıkıyor.

Bloody W70 Max kutusundan çıkıyor

Ön pencereden bizleri selamlayan Bloody W70 Max ??kutusundan çıkartır çıkartmaz işte bu kalite diyebiliyorsunuz. ?? İlk hissiyatı muhteşem biz incelememizi siyah model üzerinden yapıyoruz fakat ürünün aynı zamanda beyaz rengi de bulunuyor. Fareyi elime aldığımda dış malzemesinin hissiyatını çok beğendim. Başparmağınızın denk geldiği yerde bulunan alan ile muhteşem bir tutuş sağlıyor. Aynı zamanda baş parmağınızın ucunda ve üstünde toplamda 3 adet tuş bulunuyor. Üst kısımda ise 3 modlu silah modu tuşu fare tekerleği ve sağ sol tıklama tuşları bulunuyor.

Avucunuzun içene denk gelen kısımda ise şeffaf bir Bloody logosu yer alıyor bu kısım RGB aydınlatma ile aydınlatılıyor. Alt tarafına baktığımızda ise fark edemeyeceğiniz kadar ince yerleştirilmiş fakat oldukça etkili güce sahip rgb şeridini görüyoruz. Buradan çıkan ışıklar rgb ışık sevmeyen beni bile heyecanlandırıyor.

Daha sonra yeterince büyük olan kırmızı renklerde 4 adet metal fare ayaklarını görüyoruz. Tabii faremizin sensörü de burada. Fakat pek alışık olmadığımız 2 adet tuş da burada bizleri bekliyor. R (Hz) ve Lod (mm) ayarı yapabileceğiniz ayar tuşları ve aydınlatmasıyla birlikte keşfedilmeyi bekliyor. Kablo yapısına bakacak olursak da örgülü oldukça uzun ve yeterince kalın kabloya sahip.

Bloody W70 Max Özellikleri

Bloody W70 Max özelliklerinden bahsedeceğim bahsetmesine de o kadar çok özellik içerinden hangisinde başlayacağımı bilemiyorum.

Renk seçenekleriyle başlayalım, şu anda ülkemizde Taş siyahı ve Panda beyazı olmak üzere iki renk seçeneği mevcut. 15 Noktalı animasyonlu rgb aydınlatması bulunuyor.

Alt kısımda bulunan 2 adet performans switchi bulunuyor. Bunlardan bir tanesi USB bildirim hızını (Hz) ayarlarken diğeri Kaldırma mesafenizi(LOD) ayarlamanıza (mm) yarıyor.

Bloody W70 Max Hz ve Lod ayarı

Usb bildirim hızı ayarı tuşu

Bu ayar farklı oyunlarda ve sistemlerde farenin Usb bildirim hızı açısından ihtiyaçlara göre ayarlanmasını sağlıyor. Bu tuş ile oyununuz için seçebileceğiniz 4 farklı Usb bildirim hızı (125, 500, 1000, 2000 Hz) içerisinden ihtiyacınız olanı seçebilirsiniz. (Bu hız ayarı hakkında Valorant’ da yaşadığım bir olayı deneyimlerim kısmında anlatacağım.) Peki bu Usb bildirim hızı ne anlama geliyor derseniz kısa bir örnekle anlatayım. Usb Bildirim hızınız 1000 hz olurak ayarladığınızda fareniz saniyede 1000 kez bilgisayarınıza sinyal gönderir yani her 1 ms’de bir sinyal gönderir.

LOD Mouse kaldırma mesafesi ayarı tuşu

Bu ayar ise sizin, oyun ortamınızın ve alışkanlıklarınız getirdiği bazı durumlarda işinize yarayacak bir özellik. Farenizin doğruluğunu ve kontrol edilebilirliğini doğrudan etkileyen bu ayarı doğru yapmanız hayati öneme sahip. Lod tuş ile 4 farklı Lod ayarını kendinize, ortamınıza ve alışkanlıklarınıza göre seçebilirsiniz.

Bu ayarın ne anlama geldiğini de kısaca anlatacak olursak yine örneklemeye çalışacağım. Bir Fps oyunu oynadığınızı varsayarsak, oyun esnasında farenizi hızla hareket ettirdiniz ve fareniz Mouse padinizin dışına çıktı. Farenizi kaldırıp tekrar pad üzerine getirirken oluşan o yükseklik nedeniyle aldığınız aim kaydı. İşte bu kayma doğru mesafe ayarı yapmadığınız için oldu ve rakibinizi alt edemediniz.

Bu ayar ile farenizi ne kadar yükseklikten tepki vermesini istiyorsanız seçiyorsunuz ve az önce yaşadığınız durumda alt olan taraf rakibiniz oluyor. (Ben bu ayarı her zaman en düşük seviyede tutmayı tercih ediyor.) Aynı zamanda Lod ayarlarında bulunan P harfi ise kişiselleştirilmiş lod ayarınızı belirtir. Bloody Ultra Core yazılımı içerisinde bulunan hassasiyet sekmesinden kişiselleştirilmiş lod ayarınızı yapıpı hafıza kaydetmesini sağlayabilirsiniz. Böylece ayarlar arasında gezerken dilediğiniz zaman kendi ayarladığınız ayara hızlıca geçebilirsiniz.

Bloody W70 MAX Kablolu Optik Oyuncu Faresi İncelemesi

BC3332-A 10K Sensör ile 10.000 CPI’a kadar ayarlanabilir hassasiyet

Özel yapım BC3332-A 10K Sensör çipi sayesinde 10.000 cpi çözünürlüğe, 35G hızlanmaya, 250 ips izleme hızına ve 2000Hz Usb bildirim hızına ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Bloody Ultra Core yazılımıyla tüm bu ayarlarınızı kontrol edebilirsiniz.

100CPI ile 10.000 CPI a kadar 5 kademeli olarak hassasiyetinizi yazılım üzerinden ayarlayabiliyorsunuz, eğer ayarlamazsanız varsayılan olarak 1000, 1200, 1600, 2000, 10000 CPI ile farenizi kullanabilirsiniz. Kendinize en uygun ayarı bulmak tamamen sizin elinizde.

Bu CPI terimi ufak bir kafa karışıklığı yaratabilir ama sakin olun hiç kafanız karışmasın DPI ile aynı şey diyebiliriz. O sebeple ha CPI ha DPI.

Bloody W70 Max afc özelliği

AFC (Anypoint Flexible Click) Teknolojisi

AFC teknolojisi herhangi bir noktadan esnek tıklama anlamına gelir yani. Eliniz büyük olabilir küçük olabilir belki bu fare için uygun boyutlarda da olabilir. Ne olursa olsun aynı şekilde tıklayabilmenizi, hangi noktadan tıklarsanız tıklayın aynı oradan doğru bir şekilde tıklayabilmenizi sağlayan bir teknoloji. Bu teknoloji ile yine yüksek kullanım kolaylığı yakalamış ve rakiplerinizin önüne geçmiş olacaksınız.

Bloody W70 Max ekstra ateş tekerleği

Ekstra Ateş Tekerleği

Bu fareyi benim açımdan en öne çıkartan özelliklerinden biri de bu. Çok kolay bir şekilde bu tekerlek sayesinde oyun içerisinde ateş modunuzu değiştirebiliyorsunuz tekerleği geri doğru yuvarladığınızda 3’lü atış ileri doğru yuvarladığınızda 2’li atış ve tekerleğin üzerine bir kere tıkladığınızda normal atış moduna geçebiliyorsunuz. Valorant gibi oyunlarda bu modlar silahların sekmeden kullanılabilmesine büyük anlamda yardımcı oluyor.

Bloody W70 Max hassasiyet ayar tuşu

Hassasiyet ayar tuşu

Fareyi tuttuğunuzda baş parmağınızın hemen ucuna denk gelen bu tuş ile 6 farklı hassasiyet modu arasında geçiş yapabilir size en uygun ayarlarda farenizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Son olarak da tekerlekten bahsetmek gerekirse çift enjeksiyonlu, yumuşak kauçuktan yapılmış ortasında şefaf bir şerit bulunan tekerlek son derece dayanıklı ve kaliteli hissettiriyor.

Devrimsel Gizli Silah Özelliği

Gizli silah özelliği Bloody W70 Max’ı mükemmel bir güce kavuşturuyor, içerisinde bulunan; 4 çekirdek sistemi, 5 yönlü mermi yolu, 6 keskin nişancı modu ve 1 tuş ile kombinasyonları uygulaya bileceğiniz makro özellikleri oyunlarda çok daha iyi performans almanıza olanak sağlıyor.

Bloody W70 MAX Kablolu Optik Oyuncu Faresi İncelemesi

4 Çekirdek sistemi

4 Çekirdek sistemi adından da anlaşılacağı üzere 4 kademeye sahip. Low, High, Ultra, Extreme moduyla, MMO, RPG, FPS ve tüm oyun türleri için özelleştirmeler içeriyor.

Bloody W70 Max farenizi Ultra modu ve Extreme moduna aldığınızda 5 yönlü mermi yolu, keskin nişancı modu ve 1 tuş ile makro aktif etme özellikleri kullanıma açılıyor.

Yönlü Mermi Ayarı

5 Yönlü mermi ayarı sayesinde oyun öncesi ya da oyun esnasında silah ayarı yapma imkanına sahip oluyorsunuz. Balistik özellikleri rakiplerinizin önüne geçirecek şekilde ayarlayarak oyunlarınızda fark yaratabilirsiniz.

Kesin Nişancı Modu

Bu ayar ile FPS oyunlarında 6 farklı Tüfek ve Keskin Nişancı silahları modları arasında hızlıca geçebilir rakiplerinizi alt edebilirsiniz.

Teknik Özellikler

Sensör MAX BC3332-A 10K Sensör
Çözünürlük 100~10,000 CPI
Çerçeve Hızı 8000 fps
Hızlanma 35 g
İzleme Hızı 250 ips
TEPKİME
USB Bildirim Hızı 125~2000 Hz
Tuş Tepki Süresi 1 msn
DAYANIKLILIK
Buton Sayısı 8 Buton
Mikro-Switch 50 Milyon Tıklama ( Sol / Sağ Buton )
Tekerlek 500,000 Kaydırma
Metal X’Glide Ayaklar 300 Km

Ürün Boyutları

Bloody W70 MAX Kablolu Optik Oyuncu Faresi İncelemesi

Deneyimlerim

Evet geldik işin en önemli kısmına, tüm özelliklerden bahsettim peki bunlarla neler yaptım bir bakalım. Öncelikle paketinden çıkartır çıkartmaz vay be baya iyiymiş dedim. Daha sonra hemen bilgisayara bağladım ve sistem sürücüsünü otomatik olarak yükledi. Fakat bu sürücü sadece fareyi kullanabileceğiniz bir sürücü. Farenin tüm özelliklerini kullanmak için buraya tıklayarak da ulaşabileceğiniz bloody sürücü indirme sitesine girerek “BLOODY 7” sürücüsünü indirdim. Küçük bir dosya olmasına rağmen inmesi nedense çok uzun sürüyor. Belki de geçici bir problemdir.

Sürücüyü indirip kurduktan sonra temel ayarlara hızlıca göz atmaya başladım. İlk olarak Core(Çekirdek) seçme ekranı geldi bu ekranı biraz inceledim ve benim için uygun olacak çekirdek 3 olduğunu düşündüm. Çekirdek 3 seçerek ayarlarımı yapmaya başladım CPI ayarımı 400-600 vs. kendi tercihime göre ayarladım. Yine Lod ayarımı en düşük seviyeye aldım.

Daha sonra Valorant oyununa girerek ilk maçımı attım ve tabii ilk el berbattı neden derseniz hem benim kolsuzluktan hem de fareye henüz alışamadım. Daha sonra poligonda biraz alıştırma yaptım ve işte o an oyunda yargı modunu açtım. ? Farenin ele oturuşu çok iyi, aynı zamanda silah modunu da belirli silahlarda bol bol kullanıyorum. Günün sonunda oyunda bir performans artışım oldu mu muhteşem bir değişiklik oldu diyemem ama ikili ve üçlü sıkış modları son derece işe yarıyor. Fare ne kadar iyi olursa olsun oynayan ben olduktan sonra çok muhteşem bir değişim zaten beklemiyordum.

Farenin altına yerleştirilmiş metal ayaklar ve Bloody Mouse pad ile kullanımında muhteşem pürüzsüz muhteşem iyi hissettirdiğini söylemeden edemeyeceğim. Yazılımda bulunan makro özellikleri de çok fazla kombinasyon ve çok fazla değişik kombinasyonları yapmanıza olanak tanıyor, çok iyi ayarlama yaptığınızda birçok oyunda ileri seviye sekmeme ve tepmeme kontrolleri sağlayabilirsiniz. Tuş atamalarıyla birlikte onlarca rakibinin önüne geçen Bloody W70 Max fiyat açısından da onlarca rakibini sollayarak ön plana çıkıyor.

Bloody mouse pad

Bloody Mouse Pad

Ürünü deneyimlerken kullandığım mouse pad yine Bloody tarafından üretilmiş 70cm x 30cm ölçülerinde altı kaymaz yapıda kenarlı kaliteli dikişlerle geçilmiş harika bir mouse pad. Üst yüzüyenin oldukça kaygan olması ve farenin altında bulunan metal ayaklar sayesinde muhteşem bir kontrol sağlamınıza yardımcı oluyor. Fareyi satın almayı düşünürken mouse pad’e de bir şans vermelisiniz diye düşünüyor.

Bloody W70 Max hediye

2 Adet Bloody W70 Max Hediye Ediyoruz!

Evet yanlış duymadınız bizzat keyifle kullandığımız ve son derece yüksek performansa sahip Bloody W70 Max modelini sizlerinde deneyimlemeniz adına çekiliş ile hediye edeceğiz. Çekiliş detaylarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

1 Adet Siyah ve 1 Adet Panda Beyazı olmak üzere toplamda 2 adet Bloody W70 Max hediye ediyoruz. Çekilişimiz 5 Aralık 2022 tarihinde başlayıp, 31 Aralık 2022 tarihinde son bulacaktır. Kazanan arkadaşlarımız 2 Aralık 2023 tarihinde Instagram hesabımızda paylaşacağımız gönderi ile ilan edilecektir. Çekilişe katılmak için yapmanız gerekenler;

  1. Instagram sayfamızı beğenmek.
  2. Bu gönderiyi beğenmek ve kaydetmek.
  3. Bu gönderiye 2 arkadaşını etiketlemek.

Yukarıdaki şartları karşılayan arkadaşlarımız kullanacağımız yazım ile liste olarak çekilecek ilgili liste Excel üzerinden hazırladığımız çekiliş makrosu ile belirlenecektir. Çekilişe katılıp ismi çıkan arkadaşlarımızdan şartları yerine getirmeyenler isimleri çıksa dahi hediyeyi kazanamayacaktır.

Product - Tech Dergi
Bloody W70 MAX Kablolu Optik Oyuncu Faresi İncelemesi

Ürün SKU' su (Stok Kodu): HBCV0000317TMW

Ürün markası: XPG

Ürün Para Birimi: TRY

Ürün fiyatı: 499

Ürün Stokta: InStock

Editörün değerlendirmesi:
9.3
9.7
Bloody W70 MAX Kablolu Optik Oyuncu Faresi İncelemesi

Yeni inceleme konuğumuz Bloody W70 MAX oyuncu faresi. Evet artık oyuncu faresi inceleme konusunda tecrübelerimizi sizlerde biliyorsunuz ??ve her seferinde yeni inceleme konuklarımız bizleri fazlasıyla heyecanlandırıyor.?

  • Tasarım 9.5
  • Malzeme Kalitesi 9.5
  • Kullanılabilirlik 9.9
  • Yazılım 10
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir