Elektrik Dağıtım Sektörü Zorlu Kış Şartlarına Hazır – ELDER
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Elektrik Dağıtım Sektörü Zorlu Kış Şartlarına Hazır – ELDER

Elektrik Dağıtım Hizmetleri DerneğiELDER, yoğun kar yağışı uyarılarına karşı hazırlıklı olduklarını açıkladı.

ELDER Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Çeçen, “Sektör olarak, zorlu kış şartlarına hazırlıklıyız. Olumsuz hava koşullarına karşı sektör olarak 81 ilin tamamında teyakkuza geçtik. Ekiplerimiz 7/24 esasına göre zorlu şartlarda destek vermeye hazır bekliyor olacak.” 

Ayrıca ELDER, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Marmara Bölgesi için yoğun kar yağışına ilişkin açıklama yaptı. Kar yağışı, don, buzlanma ve ani sıcaklık düşüşü nedeniyle yaşamın olumsuz etkilenebileceği belirtildi. Oluşabilecek bu olumsuz hava koşullarına karşı elektrik dağıtım sektörünün hazırlıklarını tamamlandığı belirtildi.

ELDER Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Çeçen tarafından yapılan açıklamada,

Türkiye’nin 81 iline hizmet veren 21 Elektrik Dağıtım Şirketinin tamamının seferber olduğu ifade edildi. Uyarılarla birlikte hazırlıkların tamamlandığını, şirketlerin alarm hâlinde olduğunu dile getiren Çeçen şunları ifade etti:

“Sektör olarak, zorlu kış şartlarına hazırlıklıyız. Olumsuz hava koşullarına karşı başta Marmara bölgesindeki şirketlerimiz olmak üzere tüm elektrik dağıtım şirketlerimiz teyakkuza geçti.  Ekiplerimiz 7/24 esasına göre faaliyetlerini sürdürüyor. Kesintisiz elektrik arzına yönelik tüm senaryolarımızı hazırladık ve müdahale planlarımızı belirledik. Ülke genelinde etkisini gösterecek olumsuz hava şartları için yaklaşık 4 binin üzerinde personel ve 3 binin üzerinde arazi aracı ile önlemlerimizi aldık.”

Alo 186 Eliplerimiz 7/24 Hazır Bekliyor

Alo 186 Çağrı Merkezi ile vatandaşların arıza ihbarlarının yanı sıra talep ve önerilerinin de alındığını ve hızlı müdahale için anında saha ekiplerine yönlendirildiğini vurgulayan Çeçen, “İnteraktif Sesli Yanıt Sistemi ile müşteriler, ihtiyaçlarıyla ilgili seçimi yaparak, doğrudan ilgili müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanabiliyor.” dedi. Bununla beraber Çeçen, tüketicilerin arıza ihbar süreçlerinde şirketlerin mobil uygulamalarını da kullanabileceklerini sözlerine ekledi.

ELDER Hakkında

Ülke genelinde elektrik dağıtım faaliyeti gösteren dağıtım şirketlerinin üye olduğu çatı örgüt olarak faaliyetini sürdürmektedir. 2017 yılı sonu itibariyle 42,5 milyon tüketiciye hizmet sunan ve 21 elektrik dağıtım şirketinin tamamını temsil eden ELDER, tüm paydaşları için elektrik dağıtım faaliyetlerindeki katma değeri artırmak, hizmet kalitesini yükseltmek ve ekonomik faydayı büyütmek için çalışmaktadır. Bununla beraber ülke enerji politikası ve dünyadaki yenilikçi akımları takip ederek sektörün gelişimi için birçok ulusal ve uluslararası Ar-Ge projesinin de ortağıdır. Kuruluşundan beri elektrik dağıtım sektöründe rekabet bazlı serbest bir piyasanın oluşumuna katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

Yazar Hakkında

Bir çok işletim sistemine hakim, yüksek donanım bilgisine sahip ve yazılıma büyük ilgi duyan; 2019 yılı Haziran ayında TECH DERGİ ekibine dahil olan Murat Arık, Atatürk Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor.

Yorum Yap