6 yıllık Apple Watch serisi 100 milyon kullanıcıyı geçti
  1. Anasayfa
  2. Genel

6 yıllık Apple Watch serisi 100 milyon kullanıcıyı geçti

Akıllı saat sektörünün en popüler ismi haline gelen Apple Watch Serisi, 6 yıllık serüveninde 100 milyon kullanıcıya ulaştı.

Apple şirketini akıllı saat kategorisinde bir numara haline getiren Apple Watch Serisi, günümüzde 100 milyon kullanıcıyı geçmiş durumda. Yapılan analiz ve açıklanan veri raporlarına göre, iPhone kullanan her 10 kişiden biri aynı zamanda bir Watch modeli de kullanıyor.

Apple Watch Serisi Zirvede!

Güncel analizler konusunda veri raporları yayınlayan Above Avalon tarafından yeni bir rapor açıklandı. Açıklanan rapora göre Watch Series modellerinin piyasadaki satışları 100 milyonu geçmiş durumda. Bu verilere göre ise her 10 kişiden birinde hem iPhone hem de Watch modeli olduğu görülüyor.

Apple Watch Serisi analiz raporları

Apple tarafından 2015 yılında piyasaya sürülen akıllı saat modelleri, yüksek fiyat etiketine sahip olmasına rağmen akıllı saat konusunda en çok satan cihaz olarak zirvede. 2020 yılında pandeminin de etkisiyle cihazın satış rakamları katlandı. Bu da Apple’ı kategorisinin en tepesine taşıdı.

Apple Watch Series son 5 yılda 72 milyon satış rakamına ulaştı. Sadece 2020 yılında 30 milyon adet satan Watch Series, aynı zamanda ABD’de kullanım rekoru da kırdı. Zira ABD’deki her 3 iPhone kullanıcısından birinde Apple Watch da bulunuyor.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir