Dünyanın ilk P-OLED Ön Konsolu ile Tanışın! – Cadillac Escalade 2021
  1. Anasayfa
  2. Genel

Dünyanın ilk P-OLED Ön Konsolu ile Tanışın! – Cadillac Escalade 2021

LG Electronics’in P-OLED teknolojisini içeren kavisli OLED ekranının ilk kez bir araçta kullanımına örnek olan Cadillac Escalade 2021 tanıtıldı. Dünyanın İlk P-OLED ön konsolu, Cadillac’ın ikonik SUV modelinin yepyeni tasarımının merkezinde yer alıyor. Cadillac Escalade 2021, LG’nin P-OLED Dijital Kokpit Çözümü (DCS) özelliğine sahip ilk araç olma özelliği de taşıyor.

Geniş Görüş Açısı- Eşsiz Tasarım Esnekliği

Konsolda bulunan 38 inç boyutundaki ekran, üç ayrı P-OLED ekrandan oluşuyor. Ekranların en büyüğü, çapraz formda olarak tasarlanan 16.9 inç panelden oluşuyor. Toplamda ortaya çıkan bu üç kavisli ekran, araçla ilgili temel bilgileri görüntülemek için Gösterge Paneli Grubu (IPC) ve ses, video ve navigasyon içeriği için bilgi-eğlence ekranı olarak hizmet veren Entegre Orta Bölüm’den (ICS) oluşuyor.

Geliştirilmiş İnsan Makine Arayüzü

Escalade’in gelişmiş sistemi, tümü LG tarafından geliştirilen yazılımla güçlendirilmiş artırılmış gerçeklik özellikli navigasyon ve gece görüşü gibi özellikleri içerisinde barındırıyor. LG’nin gelişmiş yazılımı Otomotiv Güvenlik Bütünlük Seviyesi (ASIL) ile uyumlu olmasının yanı sıra, ISO’nun kara taşıtlarının işlevsel güvenliği için uluslararası standardını da karşılıyor.

Dünyanın ilk P-OLED Ön Konsolu ile Tanışın! - Cadillac Escalade 2021

Pazar araştırma firması IHS Markit’e göre, küresel otomotiv ekran pazarının 7.8 milyar dolardan (2018 yılı rakamı) 2023 yılına kadar 10.5 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Geniş görüntüleme açısı, eğrilik ve cesur grafikler, P-OLED ekranını sürücüler için çok daha sezgisel hale getiriyor. OLED teknolojisinin yüksek derecede esnekliği ve eşsiz inceliği, inovasyona meraklı tüketicilere yeni yenilikler sunmak isteyen lider otomobil üreticileri için de cazip hale geliyor.

LG Otomobil Malzemeleri Şirketi Başkanı Kim Jin-yong, “Bu teknolojiyi Cadillac gibi köklü bir marka ile tanıtmak sadece bir onur değil, aynı zamanda otomotiv çözümlerimizin endüstrinin sunabileceği en iyi ürünler arasında yer aldığının ispatıdır. LG’nin OLED TV’lerde dünya lideri olma konusunda biriktirdiği yılların bilgi ve tecrübesi, araç içi deneyimini iyileştirmek için uygulanacak” dedi.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

Bir çok işletim sistemine hakim, yüksek donanım bilgisine sahip ve yazılıma büyük ilgi duyan; 2019 yılı Haziran ayında TECH DERGİ ekibine dahil olan Murat Arık, Atatürk Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir