Acer, E-spor için Yeni Platform Olan Planet9 ‘u Duyurdu!
  1. Anasayfa
  2. Genel

Acer, E-spor için Yeni Platform Olan Planet9 ‘u Duyurdu!

En büyük ICT şirketlerinden biri olan Acer, günümüzde 160‘tan fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Hizmet tabanlı teknolojilerden nesnelerin internetine, oyunlardan sanal gerçekliğe kadar bir çok alanda çalışmalar yapan şirket, Planet9 platformu ile yoluna devam ediyor.

Planet9 Nedir?

Planet9, tüm oyuncuların kendilerini geliştirirken verilere dayalı kararlar verebilmeleri için tasarlandı. Bireysel oyuncular için performans düzeyi hakkında bilgiler vererek oyuncunun kendisini geliştirmesine yardımcı olarak oyuncu için motivasyon da sağlıyor. Bunun yanında yakın beceri düzeylerine sahip oyuncuları bir araya getirerek takım halinde gelişmelerine katkıda bulunuyor. Aynı hedef doğrultusunda bir araya gelen oyuncular için bir sosyal platform görevi de görüyor.

Planet 9
P9

Oyun içi Veriler / Sosyal platform

Planet9, farklı e-spor topluluklarını oyun içi veriler ile bir araya getiren, dünyadaki tek platform olma özelliğine sahip. Bu yenilikler içerisinde bulunan, e-spor topluluklarını yönetme ve birleştirme gibi fonksiyonlarla platformun önemli bir bölümü oluşturuluyor.

Planet9, oyunculara hangi oyunları oynadığı, oyunlardaki beceri düzeyleri ve hangi oyunda ne kadar vakit geçirdikleri gibi verilere göre takım arkadaşları bulmaya yardımcı oluyor. Bunun yanında oyuncunun başarı oranı, ölüm konumu ve puanı ile ilgili çeşitli verileri bünyesinde bulundurarak oyuncularını yönlendirmek için koçlara ve menajerlere işlevsel bilgiler de sağlıyor.

Öncede profesyonellerin erişebildiği platform, artık beceri seviyesi ne olursa olsun her düzeyden oyuncuya bireysel ve takım performansıyla ilgili derinlemesine detaylı istatistikleri sunuyor. Bu sayede oyuncular hem eksiklerini görüyor hemde odaklanmaları gereken noktaları belirleyip bu yönde gelişimlerini sağlıyor.

Şu an için kapalı beta programı dahilinde olan Planet9, 30 OCAK 2020 tarihinden itibaren resmi açık beta programına geçecek.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

Bir çok işletim sistemine hakim, yüksek donanım bilgisine sahip ve yazılıma büyük ilgi duyan; 2019 yılı Haziran ayında TECH DERGİ ekibine dahil olan Murat Arık, Atatürk Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir