1. Anasayfa
  2. Bilgisayar

Apple, yeniden tasarlanan MacBook Air’i duyurdu

Çentikli bir ekrana ve daha güçlü bir işlemciye sahiptir.

Apple,  yeniden tasarlanan MacBook Air’i duyurdu

Apple’ın WWDC’si, geleneksel olarak birkaç donanım duyurusunu bir araya getiren bir etkinlik değil, ancak yine de açılış konuşmasında sahneye yeni bir MacBook Air çıktı. Yeni 2022 modeli, daha güçlü M2 işlemci etrafında tasarlandı ve tasarımı, geleneksel kama şeklinden daha kare bir görünümle 14 inç MacBook Pro’ya daha yakın. MagSafe şarj, iki Thunderbolt bağlantı noktası ve bir kulaklık jakı içerir. 11 mm kalınlığında ve 2,7 pound geliyor. Gümüş, uzay grisi ve yeni “yıldız ışığı” altın ve “gece yarısı” mavisi renklerinde satışa sunulacak.

Bu MacBook Air, Temmuz ayında 1,199 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. M1 tabanlı Air, 999$’a satılmaya devam edecek.

Apple,  yeniden tasarlanan MacBook Air'i duyurdu

Apple, iki USB-C bağlantı noktasına sahip yeni bir güç adaptörü sunuyor

2022 MacBook Air, etrafını saran daha küçük çerçevelere sahip daha büyük bir 13,6 inç ekrana sahiptir. Apple, 500 nit en yüksek parlaklığa sahip olduğunu söylüyor. Apple’ın M2’den almayı iddia ettiği performans kazanımları göz önüne alındığında etkileyici olan sessiz, fansız bir tasarıma sahiptir. Apple, önceki modelden yüzde 40 daha hızlı olduğunu söylüyor, ancak bu performans artışı muhtemelen uygulamaya bağlı olarak değişiyor.

Bazı küçük ama önemli özellikler açısından, bu MacBook Air 1080p FaceTime HD web kamerasının yanı sıra Dolby Atmos’u destekleyen yeni mikrofonlar ve hoparlörler alıyor. Apple, iki USB-C bağlantı noktasına sahip yeni bir güç adaptörü sunuyor ve yalnızca 20 dakikada yüzde 80’e kadar hızla şarj olmasını sağlıyor.

Apple, yeniden tasarlanan MacBook Air'i duyurdu

13 inç MacBook Pro M2’ye de güncelleme geliyor. Bu nedenle, tüm Touch Bar sevenler için, işlev sıranızı kontrol etmenin ilginç bir yolu ile en iyi performansı elde edebilirsiniz. Bu model 1.299$ fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

 HONOR Magic UI 6.0 Yeni ve İyileştirilmiş Özelliklerle Geliyor 

Çevirmen

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir